اضافه شدن قابلیت تشخیص بدافزار مبتنی‌بر هوش مصنوعی Cynet به VirusTotal

سرویس VirusTotal، سرویس مشهور اسکن چند آنتی‌ویروسی متعلق به گوگل، به‌تازگی از قابلیت‌های جدید تشخیص تهدید که با کمک یک شرکت امنیت سایبری اضافه کرده است، خبر داد. VirusTotal یک سرویس آنلاین رایگان ارائه می‌دهد که فایل‌ها و آدرس‌های اینترنتی مشکوک را تجزیه و تحلیل می‌کند تا بدافزار را شناسایی کند و به‌طور خودکار آن‌ها را به اشتراک بگذارد. با هجوم انواع بدافزارها و نمونه‌های جدید، پژوهش‌گران به خدمات کشف سریع و به اشتراک‌گذاری ارائه‌شده توسط VirusTotal تکیه می‌کنند تا امنیت شرکت‌های خود را در برابر حملات حفظ کنند.

سرویس VirusTotal برای محافظت از اعضای خود در برابر آسیب‌های جدی، به یک جریان مداوم از اکتشافات بدافزاری جدید تکیه می‌کند. Cynet درحال‌حاضر Cynet Detection Engine خود را در VirusTotal ادغام کرده است. این همکاری دو مزیت دارد. مزیت اول این است که  Cynet اطلاعات تهدید شبکه را از طریق موتور تشخیص مبتنی‌بر یادگیری ماشین خود که به‌طور فعال از کلاینت‌های این شرکت در سراسر جهان محافظت می‌کند، به VirusTotal ارائه می‌دهد.

CyAI یک مدل تشخیص درحال یادگیری و تکامل مداوم است که به‌طور مرتب اطلاعات مربوط به تهدیدات جدید را که در VirusTotal در دسترس نیست، ارائه می‌دهد. اگرچه بسیاری از شرکت‌ها از مدل‌های AI/ML استفاده می‌کنند، اما توانایی این مدل‌ها برای تشخیص تهدیدات جدید بسیار متفاوت است.

Cynet از اشخاص ثالث و بسترهای تشخیص متن‌باز بهتر عمل می‌کند و در واکنش به حوادث در مواقعی که تهدیدات جدی از دید بقیه پنهان می‌مانند، اغلب به آن اعتماد می‌شود. مزيت دوم این‌ است که Cynet از اطلاعات VirusTotal استفاده خواهد کرد تا از مدل CyAI خود به‌منظور بهبود قابلیت‌های تشخیص و دقت خود اطلاع یابد. Cynet AI به‌طور مداوم درحال تکامل است و پیوسته مجموعه داده‌های جدیدی را یاد می‌گیرد تا دقت خود را بهبود دهد و نرخ مثبت کاذب را کاهش دهد. مقایسه‌ی فایل‌های مخرب کشف‌شده توسط CyAI با فایل‌های مخرب کشف‌شده توسط سایر ارائه‌دهندگان خدمات به اعتبارسنجی سریع یافته‌های Cynet کمک می‌کند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

ده − دو =