ادعای اپراتورهای باج‌افزار مبنی‌بر نفوذ به ال‌جی

مجرمان سایبری پشت صحنه‌ی باج‌افزار Maze ادعا می‌کنند که به سیستم‌های ال‌جی نفوذ کرده و به اطلاعات بسیار حساسی دست یافته‌اند. اپراتورهای باج‌افزار Maze نه تنها به‌خاطر هدف قرار دادن سازمان‌های بزرگ و رمزنگاری فایل‌های آن‌ها بلکه به‌خاطر سرقت فایل‌ها و تهدید به انتشار عمومی آن‌ها در صورت عدم پرداخت باج، شناخته شده هستند.

نفوذگران به‌تازگی ادعا کرده‌اند که به ال‌جی نفوذ کرده و چند اسکرین‌شات منتشر کرده‌اند که ظاهراً فایل‌های سرقت‌شده از سیستم‌های این غول الکترونیک را نشان می‌دهد. مجرمان سایبری بیان کردند که به کد منبع محصولی که توسط ال‌جی برای یک شرکت مخابراتی بزرگ توسعه یافته است، دست یافته‌اند. آن‌ها نامی از این شرکت نبرده‌اند، اما نام فایل‌های موجود در یکی از اسکرین‌شات‌ها نشان می‌دهد که ممکن است شرکت AT&T باشد. بیانیه‌ی منتشرشده در اوایل هفته‌ی گذشته توسط نفوذگران Maze درباره‌ی باج‌افزار Maze به قربانیان هشدار می‌دهد که عدم پرداخت باج درخواستی هزینه‌ی بیشتری نسبت به باج واقعی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.

مجرمان سایبری بیان می‌کنند که شرکت‌هایی که شرکت‌های امنیت سایبری را استخدام می‌کنند یا شرکت‌هایی که از سازمان‌های دولتی درخواست کمک می‌کنند، پس از افشا شدن اطلاعاتشان می‌توانند از پرداخت صدها میلیون دلار باج خودداری کنند. آن‌ها شرکت‌هایی را به‌عنوان نمونه مطرح می‌کنند که از پرداخت باج خودداری کرده‌اند و معتقدند که ضررهای مالی جدی را متحمل خواهند شد.

نفوذگران به مشتریانی که باج درخواستی را به‌طور کامل پرداخت می‌کنند، بیان کردند که هزینه‌ی کمتری خواهند داشت و یک گزارش امنیتی جامع را به آن‌ها قول داده‌اند که در محافظت از سیستم‌ها در برابر حملات آینده به آن‌ها کمک می‌کند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment