BlueLeaks؛ انتشار آنلاین داده‎های سرقت‌شده از صدها سازمان اجرای قانون در ایالات متحده

صدها هزار فایل، با حجم ۲۶۹ گیگابایت، متعلق به بیش از ۲۰۰ سازمان اجرای قانون در سراسر ایالات متحده پس از سرقت توسط نفوذگرهای یک شرکت توسعه‌ی وب، به‌صورت آنلاین افشا شدند. طبق گزارش‌ها، این فایل‌ها توسط Distributed Denial of Secrets، یک سازمان به سبک WikiLeaks به‌صورت عمومی در دسترس قرار گرفته‌اند. این سازمان هدف خود را، انتقال رایگان داده‌ها به نفع عموم عنوان می‌کند.

این افشای داده‌ی جدید که BlueLeaks نام گرفته است، شامل اطلاعاتی است که توسط بیش از ۲۰۰ اداره‌ی پلیس، مراکز فیوژن، FBI و سایر سازمان‌های اجرای قانون در سراسر ایالات متحده جمع‌آوری و تولید شده‌اند. فایل‌های افشاشده شامل تصاویر، اسناد، جداول، صفحات وب، فایل‌های متنی، فیلم‌ها، فایل‌های صوتی و ایمیل‌ها هستند. به گفته‌ی سازمان Distributed Denial of Secrets، این اطلاعات توسط نفوذگرهایی که بخشی از جنبش هکتیویستی ناشناس هستند، به‌دست آمده‌اند.

انجمن مرکز ملی فیوژن (NFCA) صحت داده‌های به خطرافتاده را تأیید کرده است. مراکز فیوژن مسئولیت جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و به اشتراک‌گذاری اطلاعات تهدید را بر عهده دارند. به گفته‌ی انجمن NFCA، فایل‌های افشاشده که شامل اطلاعات شخصی و مالی بوده و مربوط به آگوست ۱۹۹۶ تا ژوئن ۲۰۲۰ میلادی هستند، می‌توانند توسط مهاجمان برای هدف قراردادن سازمان‌های اجرای قانون و كارمندان آن‌ها مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

سند منتشرشده توسط NFCA نشان می‌دهد كه نفوذگران برای سرقت داد‌های یک شرکت توسعه‌دهنده‌ی وب به نام Netsential که در تگزاس مستقر است، حساب یکی از مشتریان این شرکت را به خطر انداخته و از آن برای بارگذاری بدافزار استفاده کرده‌اند. سپس، این بدافزار به آن‌ها اجازه داده است تا به اطلاعات سایر مشتریان موجود در سیستم‌های این شرکت دسترسی پیدا کنند. سازمان‌های اجرای قانون در ایالات متحده طی هفته‌های گذشته به‌دنبال مرگ جورج فلوید توسط پلیس و اعتراضات ناشی از این حادثه، به‌طور فزاینده‌ای هدف هکتیویست‌ها قرار گرفته‌اند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment