ارائه‌ی رمزنگاری انتها به انتها برای کاربران رایگان توسط شرکت Zoom

شرکت ارائه‌دهنده‌ی سرویس تماس ویدئویی Zoom از ارائه‌ی ویژگی رمزنگاری انتها به انتهای خود برای کاربران رایگان خبر داد. این شرکت اعلام کرد، درصورتی‌که کاربران رایگان با ارائه‌ی اطلاعات بیشتری مانند یک شماره‌ی تلفن، حساب کاربری خود را تأیید کنند، از مزایای رمزنگاری انتها به انتها بهره‌مند خواهند شد.

شرکت Zoom اوایل ماه جاری با این استدلال که کاربران رایگان بیشتر ممکن است در پی اهداف مخرب باشند، اعلام کرده بود که ویژگی رمزنگاری انتها به انتهای آن تنها برای کاربران پولی و مدارس ارائه می‌شود. به‌دنبال این خبر، موزیلا، بنیاد مرزهای الکترونیک و بسیاری از شرکت‌های دیگر از Zoom خواستند که با تجدیدنظر در تصمیم خود و ارائه‌ی رمزنگاری انتها به انتها برای تمامی کاربران، گزینه‌های بهتری را برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از بستر خود پیدا کند.

حال، شرکت Zoom اعلام کرده که براساس بازخوردهای دریافتی و با توجه به این‌که رمزنگاری انتها به انتها با برخی از ویژگی‌های جلسات ناسازگار است، راهی را برای ارائه‌ی این ویژگی به تمامی کاربران به‌عنوان یک ویژگی پیشرفته‌ی add-on پیدا کرده است. موزیلا و بنیاد مرزهای الکترونیک این تصمیم شرکت Zoom را تحسین کرده و از شرکت‌های دیگری مانندSlack ، مایکروسافت و سیسکو نیز خواستند که از این رویه پیروی کنند. شرکت Zoom قصد دارد در ماه ژوئیه، نسخه‌ی بتای زودهنگام برنامه‌ی خود را عرضه کند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment