حمایت مالی مایکروسافت از مسابقه‌ی Machine Learning Security Evasion سال ۲۰۲۰ میلادی

مایکروسافت اعلام کرده است که مسابقه‌ی Machine Learning Security Evasion  امسال را حمایت مالی می‌کند.این رقابت که هم از متخصصان یادگیری ماشین و هم متخصصان امنیت سایبری استقبال می‌کند، به پژوهش‌گران اجازه خواهد داد تا مهارت‌های دفاعی و تهاجمی خود را محک بزنند.

این رویداد بر مبنای رقابتی مشابه که در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی در AI Village در DEFCON 27 راه‌اندازی شد و شرکت‌کنندگان آن در یک حمله‌ی جعبه‌ی سفید علیه مدل‌های یادگیری ماشین بدافزار استاتیک شرکت می‌کردند، برگزار می‌شود.

مایکروسافت بیان می‌کند که مسابقه‌ی امسال نیز به‌طور مشابه طراحی شده است تا هم اقدامات مقابله با رفتار خصمانه را در معرض توجه قرار دهد و هم باعث افزایش آگاهی در مورد روش‌های مختلفی شود که در آن‌ها بدافزار می‌تواند سیستم‌های یادگیری ماشین را دور بزند.

پژوهش‌گرانی که در این رویداد بالاترین نمره را کسب کنند، مؤظف هستند استراتژی‌های تشخیص و یا دور زدن خود را منتشر کنند. در سال جاری، دو چالش متفاوت برای پژوهش‌گران پیشنهاد شده است.

Defender Challenge که قرار بود در بازه‌ی زمانی بین ۱۵ ژوئن تا ۲۳ جولای سال ۲۰۲۰ میلادی برگزار شود، وسیله‌ای برای توسعه‌ی سازوکارهای دفاعی جدید برای مهاجمان به‌منظور دور زدن است. موارد ارسال‌شده تحت آزمایش‌های دنیای واقعی قرار خواهند گرفت و باید بدافزار واقعی را با نرخ متوسط false-positive تشخیص دهند.

از ۶ آگوست تا ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۲۰ میلادی، یک Attacker Challenge وجود خواهد داشت که شامل یک مدل تهدید black-box است. دسترسی API برای مدل‌های ضدبدافزار میزبانی‌شده ازجمله مدل‌هایی که با موفقیت در Defender Challenge توسعه یافته‌اند، ارائه خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در مسابقه باید این مدل‌ها را با استفاده از نتایج کوئری hard-label دور بزنند و نمونه‌هایی از موارد ارسالی در یک سندباکس اجرا خواهد شد تا عملکرد آن‌ها بررسی شود. رتبه‌بندی نهایی با در نظر گرفتن نرخ‌های دور زدن و تعداد کل کوئری‌های API موردنیاز صورت می‌گیرد.

مایکروسافت برای نفر اول مسابقه جایزه‌ی Grand Prize (۲٬۵۰۰ دلار اعتبار Azure) و برای نفر دوم جایزه‌ی First Prize (۵۰۰ دلار اعتبار Azure) را در نظر گرفته است. هم اشخاص و هم گروه‌ها می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment