رونمایی از تراشه‌ی امنیتی جدید سامسونگ برای دستگاه‌های موبایل

شرکت سامسونگ از راه‌حل امنیتی جدید خود که شامل یک تراشه‌ی عنصر امن (SE) و نرم‌افزار امنیتی بوده و با هدف ارتقای حفاظت از داده‌های موجود در دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده است، رونمایی کرد.

این تراشه‌ی امنیتی که S3FV9RR نام دارد، برای محافظت از فرآیند بوت‌شدن، بخشی از حافظه، پرداخت‌های تلفن همراه و سایر برنامه‌ها ارائه شده و استاندارد امنیتی +EAL 6 از معیارهای مشترک را دریافت کرده است. به گفته‌ی سامسونگ، این استاندارد امنیتی بالاترین سطح برای یک مؤلفه‌ی موبایل محسوب می‌شود. پیش از این، تراشه‌ی امنیتی S3K250AF سامسونگ که در ماه فوریه منتشر شد، موفق به کسب گواهی +EAL 5 از معیارهای مشترک شده بود.

به گفته‌ی سامسونگ، جدیدترین راه‌حل امنیتی این شرکت از root of trust مبتنی‌بر سخت‌افزار، احراز هویت دستگاه و بوت ایمن پشتیبانی می‌کند، که این موضوع به نوبه‌ی خود، باعث محافظت در برابر حملات و به‌روزرسانی‌های مخرب نرم‌افزاری می‌شود. این غول فناوری افزود، قابلیت‌های امنیتی راه‌حل جدید به‌طور مستقل از پردازنده‌ی اصلی دستگاه عمل کرده و به این ترتیب، امنیت دستگاه‌های موبایل و اینترنت اشیا را به‌طور قابل‌توجهی تقویت می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود تراشه‌ی امنیتی S3FV9RR در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه شود.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment