بهبود Hardware Shield اینتل در پردازنده‌های نسل دهم Core vPro

هفته‌ی گشته اینتل از پردازنده‌های جدید نسل دهم Core vPro خود رونمایی کرد که شامل یک نسخه‌ی پیشرفته از Hardware Shield هستند که قابلیت‌های پیشرفته‌ی شناسایی تهدید را ارائه می‌دهند.

به‌گفته‌ی اینتل، پردازنده‌های Core vPro جدید آن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که عملکرد و ویژگی‌های داخلی بهتر و اتصال سریع و قابل اطمینان با Wi-Fi 6 را ارائه می‌دهند.

از نظر امنیتی، پردازنده‌های جدید شامل Hardware Shield هستند که یک مؤلفه از بستر vPro است و برای بهبود امنیت یک دستگاه از طریق قفل کردن سخت‌افزار به‌منظور محافظت از BIOS و جلوگیری از حمله‌ی مهاجمان به سیستم عامل از طریق تزریق کد مخرب طراحی شده است.

Hardware Shield در آخرین نسخه‌ی vPro قابلیت‌های جدید شناسایی تهدید را ارائه می‌دهد که از قدرت پردازنده‌ی گرافیکی استفاده می‌کند تا تأثیر حداقلی بر عملکرد پردازنده داشته باشد.

Hardware Shield اینتل درحال‌حاضر شامل قابلیت پیشرفته‌ی شناسایی تهدید و محافظت گسترده از حافظه‌ی سیستم است تا به تشخیص تهدیدهای پیشرفته ضمن به حداقل رساندن تأثیر بر عملکرد کمک کند.

فهرست ویژگی‌های امنیتی Hardware Shield همچنین شامل انعطاف‌پذیری زمان اجرای BIOS، فناوری اجرای قابل اطمینان، گزارش‌های امنیتی سیستم و دفاع از منابع سیستم است.

طبق گفته‌ی اینتل، Hardware Shield کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم عامل در سخت‌افزار قانونی اجرا می‌شود و گزارش‌های امنیتی hardware-to-OS را ارائه می‌دهد تا به سیستم عامل این امکان را بدهد که سیاست‌های امنیتی جامع‌تری اعمال کند. بستر vPro همچنین شامل Transparent Supply Chain است که سازوکاری برای تأیید این‌که یک مؤلفه معتبر و قابل اعتماد است، ارائه می‌دهد. شرکت اینتل همچنین اعلام کرد که سیستم‌های مبتنی‌بر بستر vPro پشتیبانی سخت‌افزاری از خدمات امنیتی مختلف در ویندوز ۱۰ Pro و enterprise را ارائه می‌دهد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment