نقض اطلاعات مشتریان شرکت خدمات ثبت دامنه و میزبانی وب GoDaddy

شرکت خدمات ثبت دامنه و میزبانی وب GoDaddy درمورد نقض داده‌ای که ممکن است در اثر آسیب‌دیدن گواهی‌نامه‌های حساب میزبانی آن به وجود آمده باشد، به مشتریان خود هشدار داد. این شرکت که طبق گفته‌های خود، بیش از ۱۹میلیون مشتری در سراسر جهان دارد، با ارسال هشدار این نقض داده به دادستانی کل کالیفرنیا، اعلام کرد که سیستم‌های آن در اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی دچار نقض شده‌اند.

به گفته‌ی GoDaddy، بلافاصله پس از شناسایی فعالیت‌های مشکوک در زیرمجموعه‌ی سرورها، که نشان می‌داد یک فرد غیرمجاز به اطلاعاتی که توسط مشتریان برای اتصال به SSH حساب میزبان خود استفاده می‌شود، دسترسی پیدا کرده، تحقیقات را آغاز کرده است. این شرکت ارائه‌دهنده‌ی میزبانی وب اعلام کرد که برای جلوگیری از هرگونه دسترسی احتمالی غیرمجاز، به‌صورت پیش‌فرض اطلاعات ورود به سیستم حساب میزبان مشتریان را بازنشانی کرده است. همچنین، طرف غیرمجاز از سیستم‌های این شرکت مسدود شده، اما تحقیقات در مورد این رویداد همچنان ادامه دارد.

شرکت GoDaddy افزود، هیچ مدرکی مبنی‌بر اضافه‌شدن یا تغییر فایل‌های موجود در حساب کاربران پیدا نکرده است، اما به مشتریان توصیه کرد که حساب‌های میزبان خود را بررسی کنند. این شرکت همچنین اظهار داشت که حساب‌های اصلی مشتریان در GoDaddy.com تحت تأثیر این رویداد قرار نگرفته و اطلاعات ذخیره‌شده در این حساب‌ها، برای نفوذگرها قابل‌دسترسی نیست. طبق گزارش‌ها، تنها حساب‌های میزبان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

در نهایت، شرکت GoDaddy اعلام کرد که با ارائه‌ی یک سرویس امنیتی به مشتریان آسیب‌دیده برای مدت یک سال، به آن‌ها در شناسایی هرگونه آسیب‌پذیری امنیتی احتمالی در وب‌سایت‌های خود کمک خواهد کرد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

12 + پانزده =