کارگروه گوگل با تبلیغات بد COVID-19 مبارزه می‌کند

گوگل اعلام کرد که کارگروه خود را به مبارزه با تبلیغات بدی که منجر به فروش داروی تقلبی ویروس کرونا و گران شدن تجهیزات پزشکی می‌شود، اختصاص داده است و ده‌ها میلیون پیام را مسدود کرده است. به‌گفته‌ی معاون رئیس حریم خصوصی و امنیت تبلیغات، Scott Spencer، گوگل در ماه‌های اخیر کلاه‌برداری‌های بازاریابی مرتبط با ویروس کرونا را به دلیل نقض سیاست‌های خود مسدود و حذف کرده است.

Spencer در یک پست وبلاگی بیان کرد که یک کارگروه COVID-19 اختصاصی دارد که به‌صورت شبانه‌روزی در زمینه‌ی ساخت فناوری تشخیص جدید و بهبود سیستم‌های اجرایی فعلی کار می‌کند تا مانع از فعالیت عاملان بد شود.

به‌گفته‌ی وی با توجه به نگرانی‌های بهداشتی در سراسر جهان، محافظت در برابر تلاش‌‌هایی که برای سوءاستفاده از افراد از طریق تبلیغات آنلاین با قالب ویروس کرونا می‌شود، در اولویت قرار دارد. گوگل بیان کرد که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، سوءاستفاده‌های تبلیغاتی را که از این بحران استفاده می‌کنند، از نزدیک زیر نظر گرفته است.

Spencer بیان کرد که تبلیغات فریبنده اغلب کار عاملان پیشرفته‌ای است که تلاش می‌کنند با روش‌های پیشرفته سیستم‌های اجرایی را دور بزنند. گوگل علاقه‌ی خاصی به حفظ یکپارچگی بستر تبلیغات آنلاینی دارد که موتور درآمدزایی آن است. گوگل در سال گذشته ۲٫۷ میلیارد تبلیغات بد را مسدود و حذف کرد و نزدیک به یک میلیون حساب تبلیغاتی را به دلیل نقض سیاست آن به حالت تعلیق درآورد.

شرکت اینترنتی مستقر در کالیفرنیا در سال گذشته گروهی را برای ردیابی علائم فیشینگ یا فریب‌کاری‌های مربوط به کلیک روی پیوندها تشکیل داد که تعداد این تبلیغات بد را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. گوگل در سال گذشته گوگل بیش از ۳۵ میلیون تبلیغات فیشینگ و ۱۹ میلیون تبلیغات «trick-to-click» را مسدود کرد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment