هدف جدید نفوذگران در بحران ویروس کرونا: مکالمات ویدئو کنفرانس

از آن‌جا که ده‌ها میلیون نفر برای برقراری ارتباط در دوران شیوع ویروس کرونا به ویدئو کنفرانس روی آورده‌اند، بسیاری از افراد از مهمان ناخواسته‌ای گزارش داده‌اند که آن‌ها را تهدید کرده، پیام‌های نژادپرستانه و پیام‌های نامناسب دیگری ارسال کرده و یا تصاویر مستهجن نمایش داده است. این حملات توجه FBI و سایر سازمان‌های اجرای قانون را به خود جلب کرده است.

یکی از دادستان‌های نیویورک درباره‌ی نحوه‌‌ی محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران از Zoom سوال کرد. این شرکت نیز در بیانیه‌ای که هفته‌ی گذشته منتشر شد، بیان کرد که امنیت جلسات ویدئویی را جدی می‌گیرد و کاربران تشویق می‌کند تا هر حادثه‌ای را به‌طور مستقیم به Zomm گزارش دهند.

این شرکت اظهار داشت که افرادی که میزبان جلسات بزرگ و عمومی هستند، تأیید می‌کنند که تنها کسی هستند که می‌توانند صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند و از ویژگی‌هایی مانند کنترل‌های بی‌صدا استفاده کنند.

این شرکت بیان کرد که برای کسانی که میزبان جلسات خصوصی هستند، محافظت‌های از گذرواژه به‌طور پیش‌فرض فعال است و توصیه می‌کند که کاربران این محافظت‌ها را برای جلوگیری از ورود کاربران ناخواسته به جلسه اجرا کنند. Zoom به‌تازگی تنظیمات پیش‌فرض اشتراک صفحه نمایش را برای کاربران آموزش به‌روزرسانی کرده است که در آن معلمان به‌طور پیش‌فرض تنها کسانی هستند که می‌توانند محتوا به اشتراک بگذارند.

مدیر سیاست حریم خصوصی و فناوری، در گزارش خود بیان کرد که این نوع رایج از حملات سایبری به ارتباطات ویدئوکنفرانس که Zoom-bombing نامیده می‌شود، همیشه تهدیدی بوده که ناشی از نحوه‌ی پیکربندی برنامه‌ی ویدئوکنفرانس است که در آن کاربرپسند بودن برنامه بیشتر از حریم خصوصی کاربر در نظر گرفته شده است. برخی از Zoom-omberها توانسته‌اند به‌طور تصادفی شناسه‌های جلسات را حدس بزنند و ویدئو کنفرانس‌هایی را که برای جلوگیری از بروز اختلال‌های احتمالی پیکربندی نشده‌اند، مختل کنند.

در موارد دیگر، کاربران بی‌تجربه شناسه‌های جلسات را به‌صورت آنلاین افشا کرده‌اند، ازجمله بوریس جانسون، نخست‌وزیر امریکا که تصویری از یک جلسه‌ی Zoom Cabinet را به اشتراک گذاشت که شناسه و نام صفحه نمایش همه را نشان می‌داد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

14 − 14 =