شرکت AMD تأیید می‌کند که یک نفوذگر اطلاعات مربوط به محصولات گرافیکی را به سرقت می‌برد

شرکت AMD تأیید کرده است که یک نفوذگر فایل‌های مربوط به برخی از محصولات گرافیکی آن را به سرقت برده است، اما این شرکت بیان می‌کند که درباره‌ی تأثیر این افشا چندان نگران نیست. نفوذگری با نام مستعار «Palesa» ادعا می‌کند که فایل‌های کد منبع مربوط به چند واحد پردازش گرافیکی AMD ازجمله معماری Navi 10 را که در برخی کارت‌های گرافیکی Radeon RX 5000، Navi 21 و Arden استفاده شده، به دست آورده است. Arden نام رمزنگاری‌شده‌ی واحدهای پردازش گرافیکی است که قدرت کنسول‌های Xbox سری X آینده‌ی مایکروسافت را تقویت می‌کند.

به‌گفته‌ی این نفوذگر این فایل‌ها از یک سرور متعلق به AMD برداشته می‌شود. وی امیدوار است که در ازای این فایل‌ها از AMD و یا شخص دیگری پول بگیرد و نیز ادعا می‌کند که چند پیشنهاد خوب در قالب بیت‌کوین برای این فایل‌ها دریافت کرده است، اما منتظر AMD است تا در این باره صحبت کند.

AMD در بیانیه‌‌ی منتشرشده در وب‌گاه خود فایل‌های به سرقت رفته را به‌عنوان فایل‌های آزمایشی مربوط به زیرمجموعه‌ای از محصولات گرافیکی فعلی و آینده خود توصیف کرد. این شرکت بیان کرد که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی با کسی که ادعا می‌کند این فایل‌ها را دارد، تماس گرفته است.به‌تازگی این نفوذگر برخی از فایل‌های به سرقت رفته را در GitHub منتشر کرده است، اما به دلیل درخواست برداشت DMCA شرکت AMD حذف شدند. چند اسکرین‌شات از فایل‌های به سرقت رفته در Github موجود است و این نفوذگر قول داده است که برای کسی که علاقه‌مند به خرید آن‌ها باشد یک نمونه‌ی اثباتی ارسال کند.

AMD بیان کرد که بااین‌که می‌داند که این نفوذگر فایل‌های بیشتری دارد که هنوز به‌صورت عمومی افشا نشده است، اما معتقد است که IP واحدهای پردازش گرافیکی به سرقت رفته برای رقابت‌پذیری یا امنیت محصولات گرافیکی این شرکت مهم نیست. این شرکت افزود که با مقامات اجرای قانون و سایر کارشناسان درباره‌ی تحقیقات جنایی درحال انجام همکاری می‌کند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment