مایکروسافت پس از ارائه‌ی آنتی‌ویروس Defender برای لینوکس نسخه‌ی مخصوص اندروید و iOS را منتشر می‌کند

تقریباً پس از گذشت یک سال از انتشار Defender Advanced Threat Protection مایکروسافت برای رایانه‌های macOS، مایکروسافت پیش‌نمایش عمومی نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را برای توزیع‌های لینوکس ازجمله اوبونتو، RHEL، CentOS، Debian منتشر کرد.

مایکروسافت همچنین در نظر دارد به زودی برنامه‌های ضد بدافزار Defender ATP را برای گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌هایی که سیستم عامل‌های تلفن همراه اندروید گوگل و iOS اپل را اجرا می‌کنند، منتشر می‌کند.

این شرکت بیان کرد که به‌خوبی می‌داند محیط‌های مشتریان پیچیده و ناهمگن هستند و ارائه‌ی راه‌کار محافظتی جامع در بسترهای مختلف از طریق یک راه‌حل واحد و نمایش ساده‌ی آن، از هر زمان دیگری بااهمیت‌تر است.

مایکروسافت هفته‌ی آینده در کنفرانس RSA با کارهایی که برای تعبیه‌ی راه‌حل‌های خود در اندروید و iOS انجام می‌دهد، پیش‌نمایشی از سرمایه‌گذاری‌های خود در زمینه‌ی دفاع از تهدید تلفن همراه ارائه خواهد داد.

برخی‌ها معتقدند که لینوکس به نرم‌افزار آنتی‌ویروس نیازی ندارد، اما در واقع چنین نیست. از چند سال گذشته، نفوذگران بیشتر توجه خود را به بسترهای لینوکس و macOS معطوف کرده‌اند و آن‌ها را به هدف جدیدی برای ویروس‌ها، تروجان‌ها، جاسوس‌افزارها، تبلیغ‌افزارها، باج‌افزارها و سایر تهدیدات تبدیل کرده‌اند.

علی‌رغم این‌که سطح حمله برای لینوکس کوچک‌تر است، اما لینوکس سهم خود را در آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات بدافزاری دارد و کاربران برای ایمن نگه داشتن سیستم خود باید به‌طور فعال نظارت کنند.

به‌گفته‌ی مایکروسافت، Defender ATP یک بستر نقطه‌ی نهایی برای محافظت پیشگیرانه، تشخیص پس از نفوذ، بررسی خودکار و پاسخ است. این بستر به‌طور فعال در بین کاربران، ایمیل‌ها، برنامه‌ها و نقطه‌های نهایی جستجو می‌کند تا به‌طور خودکار حملات چند نقطه‌ای هماهنگ را تشخیص دهد و بررسی و متوقف کند.

معاون رئيس گروه Cybersecurity Solutions بیان می‌کند که قابلیت‌های هوش مصنوعی ایجادشده در راه‌حل‌های امنیتی مایکروسافت در ۸ تریلیون سیگنال تهدید روزانه آموزش داده شده است. الگوریتم‌های سفارشی و مدل‌های یادگیری ماشین از میلیاردها پرس‌وجوی روزانه ایجاد و یاد گرفته می‌شود.

هنوز یک جدول زمانی برای زمان انتشار نسخه‌های اندروید و iOS مشخص نشده است، هرچند این شرکت بیان کرد که در اواخر سال جاری این جدول زمانی در دسترس همگان خواهد بود.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment