دوربین‌های شیائومی متصل به محصولات Nest Hub گوگل، ویدئوها را افشاء می‌کند

دستگاه‌های متصل به اینترنت یکی از توسعه‌های مهمی هستند که در دهه‌ی آتی شاهد رشد هرچه بیشتر آن‌ها خواهیم بود. هرچند توسعه‌ی چنین دستگاه‌هایی خوب است ولی می‌تواند تهدید جدی برای امنیت و حریم خصوصی اطلاعات شخصی افراد نیز باشد. در چنین رویدادی، دوربین‌های IP هوشمند که توسط شرکت چینی شیائومی ساخته شده، اطلاعات حیاتی کاربران این تجهیزات را به‌طور تصادفی با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته و بدون دریافت مجوز از آن‌ها، حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند.

به نظر می‌رسد این اشکال فقط دوربین‌های IP شیائومی که بر روی تجهیزات Nest Hub گوگل قرار گرفته را تجت تاثیر قرار می‌دهد. کاربران از این قضیه مطلع شده و عکس‌هایی که این تجهیزات از خانه‌های دیگران به اشتراک گذاشته بود، به‌عنوان سندی برای اثبات این اشکال نمایش دادند. به نظر می‌رسد این اشکال در محصولات گوگل نبوده و اشکالی است که به نحوه‌ی پیاده‌سازی اتصال بین دوربین شیائومی و Nest Hub گوگل مربوط است.

در بیانیه‌ای که توسط گوگل منتشر شده، اعلام شده این شرکت از این اشکال باخبر بوده و با شرکت شیائومی در ارتباط است تا این مشکل را برطرف کند ولی هنوز شرکت شیائومی پاسخی را منتشر نکرده است. در یک اقدام اولیه شرکت گوگل دسترسی دستگاه شیائومی به Nest Hub گوگل و دیگر برنامه‌های Assistant را به‌طور موقت غیرفعال کرده است. به کاربران توصیه شده تا زمانی‌که شیائومی وصله‌ای برای این اشکال منتشر کند، دوربین‌های این شرکت را از Google Nest Hub جدا کنند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment