واتس‌اپ علیه پیام‌رسانی انبوه و خودکار اقدام قانونی خواهد کرد

بستر پیام‌رسان واتس‌اپ اعلام کرد که قصد دارد علیه اشخاص و شرکت‌هایی که از بستر آن برای پیام‌رسانی انبوه سوء‌استفاده می‌کنند، اقدام قانونی انجام دهد. شرایط خدمات بستر پیام‌رسان فیس‌بوک، پیام‌رسانی انبوه و خودکار را ممنوع کرده است، زیرا واتس‌اپ بیان می‌کند که این بستر برای چنین مورد استفاده‌ای طراحی نشده است، هرچند با برنامه‌ی تجاری واتس‌اپ و واسط برنامه‌نویسی تجاری واتس‌اپ به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تعامل‌های مشتریان خود را مدیریت کنند.

این بستر در مقاله‌ای که در ابتدای سال جاری منتشر شد، اطلاعاتی درباره‌ی توانایی خود برای شناسایی و بستن حساب‌ها ارائه می‌دهد که به آن کمک می‌کند تا کاربران خود را در برابر سوء‌استفاده‌های احتمالی محافظت کند.

این شرکت بیان می‌کند که اطلاعات موجود در واتس‌اپ به فیس‌بوک اجازه می‌دهد تا میلیون‌ها حساب سوء‌استفاده‌گر را کشف و از انجام فعالیت آن‌ها جلوگیری کند. بااین‌وجود، شرکت‌هایی وجود دارند که تلاش می‌کنند سیستم‌های یادگیری ماشین واتس‌اپ را علی‌رغم تلاش‌های فیس‌بوک برای بهبود آن‌ها دور بزنند.

به‌گفته‌ی واتس‌اپ، جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی چالشی است که نیاز به یک رویکرد جامع دارد، اما این بستر متعهد است تا در مواردی که شرایط خدمات آن نقض می‌شود، مانند پیام‌رسانی انبوه یا خودکار یا استفاده‌ی غیرشخصی، از منابع موردنیاز استفاده کند. تلاش‌های این شرکت شامل اقدام قانونی علیه اشخاص و شرکت‌های مرتبط با شواهد این سوء‌استفاده‌ها خواهد بود.

از ابتدای ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، واتس‌اپ علیه کسانی که در نقض شرایط خدمات آن، ازجمله پیام‌رسانی انبوه یا خودکار، یا استفاده‌ی غیرشخصی  مشارکت کردند، اقدام قانونی خواهد کرد. واتس‌اپ اعلام کرد که علیه شرکت‌هایی که شواهدی درباره‌ی سوء‌استفاده‌ی آن‌ها در دست دارد، در صورت ادامه‌ی سوء‌استفاده پس از تاریخ ۷ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، اقدام خواهد کرد. این بستر همچنان از حق خود برای اجرای قوانین از طریق فناوری، ازجمله بستن حساب‌ها استفاده خواهد کرد. بااین‌حال، این بستر ارائه‌ی برنامه‌ی تجاری واتس‌اپ و واسط برنامه‌نویسی تجاری واتس‌اپ را همچنان ادامه خواهد داد تا به شرکت‌ها این امکان را بدهد که با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment