فیس‌بوک و گوگل از کنفرانس شکار آسیب‌پذیری ۲۰۲۰ آسیا و اقیانوسیه رونمایی کردند

فیس‌بوک و گوگل در هفته‌ی جاری اعلام کردند که سال آینده دومین کنفرانس شکار آسیب‌پذیری BountyCon، آسیا و اقیانوسیه را دوباره با مشارکت یکدیگر برگزار خواهند کرد. اولین کنفرانس BountyCon در ماه مارس سال جاری میزبانی شد. این رویداد دو روزه شامل گفتگوی شکارچی‌های برتر آسیب‌پذیری و یک رویداد نفوذ زنده بود که دریافت ۱۲۰هزار دلار پاداش به‌ازای شناسایی ۴۰ آسیب‌پذیری را به همراه داشت.

طبق گزارش‌ها، دومین کنفرانس BountyCon که در تاریخ ۵-۴ آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی در سنگاپور برگزار خواهد شد، عمدتاً محققان امنیتی منطقه‌ی آسیا-اقیانوسیه (APAC) را هدف قرار می‌دهد، اما پذیرای سایر محققان از سراسر جهان نیز خواهد بود. این کنفرانس شامل سخنرانی‌های تیم‌های امنیتی فیس‌بوک و اندروید همراه با نکات عملی برای افرادی که به‌دنبال کشف و گزارش آسیب‌پذیری‌های با کیفیت بالا هستند، خواهد بود.

به گفته‌ی فیس‌بوک، محققان برتر جامعه‌ی امنیتی نیز در این کنفرانس شرکت خواهند کرد. فیس‌بوک همچنین اعلام کرد که این کنفرانس با یک رویداد نفوذ زنده در برنامه‎های فیس‌بوک و گوگل پلی پایان خواهد یافت.

این غول اینترنتی همچنین از برگزاری مسابقه‌ی فتح پرچم (CTF) خبر داد که از تاریخ ۲۶ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد. چالش‌های CTF مهارت‌های مختلفی، از امنیت برنامه‌های وب تا مهندسی معکوس، را هدف قرار می‌دهند. محققان امنیتی علاقه‌مند به شرکت در این مسابقات، باید برای دسترسی به چالش‌ها و ارسال پرچم‌ها به این صفحه مراجعه کنند. این بستر اجتماعی همچنین می‌گوید که چالش‌های بیشتری از طریق رقابت اضافه خواهند شد، بنابراین محققان باید به این لیست توجه داشته باشند. قوانین رسمی مسابقه نیز در این صفحه موجود است.

محققانی که تعداد زیادی از CTFها را به‌دست آورند، امتیازات بالاتری را کسب خواهند کرد. فیس‌بوک اعلام کرده است که برخی از این محققان دارای بالاترین امتیاز را نیز به کنفرانس BountyCon دعوت کرده و همچنین هزینه‌ی هواپیما و اقامت آن‌ها در سنگاپور را پوشش خواهد داد. سنگاپور همچنین میزبان «کنفرانس امنیت سایبری ICS سنگاپور ۲۰۲۰» نیز می‌باشد، رویدادی که به‌منظور ارائه‌ی خدمات زیرساخت‌های مهم در منطقه‌ی آسیا-اقیانوسیه توسط SecurityWeek برگزار می‌شود.

منبع

Related posts

Leave a Comment

8 − 5 =