افشای اطلاعات T-Mobile مشتریان وایرلس را تحت تأثیر قرار می‌دهد

مشتریان T-Mobile باید فوراً گذرواژه‌ی خود را به‌روزرسانی کنند. غول مخابراتی امریکایی T-Mobile به‌تازگی از یک حادثه‌ی افشای اطلاعاتی دیگری خبر داد که اطلاعات شخصی برخی از مشتریان که از خدمات پیش پرداخت آن استفاده می‌کنند، در معرض خطر قرار گرفته است.

در بیانیه‌ای که در وب‌گاه این شرکت منتشر شد، T-Mobile بیان کرد که گروه امنیت سایبری آن متوجه دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به تعداد نامعلومی از مشتریان حساب وایرلس پیش پرداخت شدند.

بااین‌حال، این شرکت به‌طور دقیق اعلام نکرد که این افشای اطلاعاتی چه‌طور و چه زمانی رخ داده است و مهاجمان چگونه به‌طور غیرمجاز توانستند به اطلاعات خصوصی مشتریان پیش پرداخت این شرکت دسترسی پیدا کنند. اطلاعات به سرقت رفته به اطلاعات حساب‌های وایرلس پیش پرداخت مشتریان ازجمله نام، شماره تلفن، آدرس صورت‌حساب، شماره حساب آن‌ها مربوط هستند.

T-Mobile تأیید کرد که بر اثر این حادثه‌ی امنیتی هیچ اطلاعات مالی، شماره‌ی امنیت اجتماعی و گذرواژه‌ای در معرض خطر قرار نگرفته است. این شرکت پس از کشف این مسأله اقدامات لازم برای قطع دسترسی غیرمجاز را انجام داد و بلافاصله این حادثه‌ی امنیتی را به پلیس گزارش داد.

این شرکت همچنین از طریق ایمیل به مشتریان آسیب‌دیده اطلاع داده و آن‌ها را به یک صفحه‌ی پشتیبانی از مشتری در وب‌گاه خود هدایت کرده است. T-Mobile تصریح کرد که در صورتی که مشتریان ایمیل اطلاع‌رسانی از طرف شرکت دریافت نکرده‌اند، احتمالاً حساب آن‌ها بین حساب‌های آسیب‌دیده در این حادثه قرار ندارد، اما این امکان نیز وجود دارد که به‌خاطر به روز نبودن اطلاعات تماس، ایمیلی از طرف شرکت دریافت نکرده باشند.

به مشتریان آسیب‌دیده توصیه می‌شود که برای دسترسی به حساب‌های خود گذرواژه‌ی خود را به‌روز کنند، حتی در صورتی که تحت تأثیر قرار نگرفته باشند. مشتریان آسیب‌دیده باید به ایمیل‌های فیشینگ که معمولاً گام بعدی مجرمان سایبری برای فریب کاربران برای ارائه‌ی اطلاعات کارت اعتباری و گذرواژه‌ی آن‌ها است، مشکوک باشند.

اگرچه این افشای اطلاعاتی T-Mobile اطلاعات مالی را در معرض خطر قرار نداده است، اما کاربران باید همیشه مراقب ارائه‌ی اطلاعات کارت پرداخت و بانک خود برای انجام فعالیت‌های غیرعادی باشند و در صورت وجود مورد مشکوک آن را به بانک گزارش دهند.

این حادثه یک سال پس از آن‌که T-Mobile با یک افشای اطلاعاتی قابل توجهی مواجه شد و نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و اطلاعات حساب مربوط به حدود ۲ میلیون مشتری افشا شد، اتفاق افتاد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment