مایکروسافت ادعا می‌کند که تنها با داشتن مجوز، مکالمات را شنود می‌کند

مایکروسافت بیان کرد که پیمان‌کاران آن به مکالمات گوش می‌دهند تا امکانات ترجمه‌ی صوتی ارائه‌شده توسط اسکایپ و دستیار دیجیتال آن به نام کورتانا را تکمیل کنند، اما تنها زمانی شنود انجام می‌شود که مجوز کاربر را دریافت کرده باشند.

مایکروسافت در پاسخ به گزارش منتشرشده در وب‌گاه خبری Vice که اظهارنظرهای افراد درباره‌ی موضوعات شخصی مانند ارتباطات و کاهش وزن را نشان می‌داد، از مدیریت داده‌ی صوتی خود دفاع کرد. این شرکت بیان کرد که داده‌های صوتی را جمع‌آوری می‌کند تا خدمات صوتی مانند جستجو، دستورات صوتی، خدمات نوشتاری و ترجمه‌ای را ارائه و بهبود دهد.

مایکروسافت بیان کرد که در تلاش است تا درباره‌ی جمع‌آوری و استفاده از داده‌های صوتی خود شفاف‌سازی کند تا به مشتریان اطمینان دهند که می‌توانند درباره‌ی این‌که چه زمانی و چگونه از داده‌ی صوتی آن‌ها استفاده ‌شود، آگاهانه تصمیم بگیرند.

این شرکت اظهار داشت که قبل از جمع‌آوری داده‌های صوتی مشتریان از آن‌ها مجوز دریافت می‌کند و قبل از به اشتراک‌گذاری اطلاعات با شرکت‌هایی که وظیفه‌ی کمک به بهبود نرم‌افزار یا خدمات را دارند، اقدامات حریم خصوصی را انجام می‌دهد. مایکروسافت بیان کرد که شرکت‌ها ملزم به رعایت استانداردهای تنظیم‌شده در قوانین اروپایی هستند.

مایکروسافت اعلام کرد که به بررسی روش مدیریت داده‌های صوتی ادامه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که در نهایت شفافیت، گزینه‌هایی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و راه‌کارهای محافظتی قدرتمندی برای حریم خصوصی ارائه می‌دهد.

این خبر پس از آن‌که اشتباهات مربوط به حریم خصوصی نگرانی‌های جدیدی را درباره‌ی آینده‌ی دستیارهای دیجیتال صوتی ایجاد کرد، منتشر شد. حوادث اخیر مربوط به دستگاه‌های گوگل، اپل و آمازون تأکید می‌کند که علی‌رغم رشد شدید بازار بلندگوها و دستگاه‌های هوشمند، اقدامات بیشتری لازم است تا دوباره به مشتریان اطمینان داده شود که اطلاعات آن‌ها در زمان استفاده از این فناوری محافظت می‌شود.

پس از آن‌که روزنامه‌ی گاردین گزارش داد که پیمان‌کاران اپل اطلاعات محرمانه‌ی پزشکی، معاملات مجرمانه و موارد دیگر را شنود می‌کنند، اپل بیان کرد که برنامه‌ی Siri grading خود را به حالت تعلیق در آورده است. در این برنامه افراد به بخش‌هایی از مکالمات گوش می‌دهند تا فناوری تشخیص صدا را بهبود دهند. در همین حال گوگل نیز بیان کرد که شنود و رونویسی مکالمات در اتحادیه‌ی اروپا را در دستیار گوگل خود متوقف خواهد کرد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment