توییتر مجدداً به اشتراک‌گذاری داده‌های کاربر بدون اجازه را تأیید می‌کند

توییتر هفته‌ی گذشته تأیید کرد که احتمالاً به‌طور تصادفی داده‌ی برخی کاربران را بدون اجازه‌ی آن‌ها با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته است. این شرکت بیان کرد که دو مسأله را شناسایی کرده که یکی از آن‌ها به برنامه‌ی تلفن همراه مربوط است و احتمالاً موجب می‌شود که داده‌ها با اشخاص ثالث تبلیغاتی  به اشتراک گذاشته شوند. این داده‌ها زمانی که کاربران تبلیغات برنامه‌ی تلفن همراه را مشاهده و یا روی آن‌ها کلیک کنند، جمع‌آوری می‌شوند و شامل کد کشور و اطلاعات مربوط به تبلیغات هستند. غول رسانه‌ی اجتماعی بیان کرده است که این مشکل از ماه مِی سال ۲۰۱۸ میلادی در برنامه‌ی تلفن همراه وجود دارد.

مسأله‌ی دوم به اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط توییتر درباره‌ی مرورگر و دستگاه یک کاربر مربوط است. توییتر بیان کرد که به‌عنوان بخشی از فرآیندی که از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی برای امتحان و ارائه‌ی تبلیغات مرتبط در توییتر و سایر خدمات استفاده می‌شود، ممکن است تبلیغاتی به کاربر نشان داده شود، حتی در صورتی‌که کاربر اجازه‌ی این کار را ندهد. توییتر بیان کرد که در این حالت، داده‌ها در توییتر باقی می‌مانند و شامل گذرواژه‌ها، آدرس‌های رایانامه یا سایر انواع اطلاعات بسیار حساس نمی‌شوند.

توییتر تنظیماتی را ارائه می‌دهد که به کاربران اجازه می‌دهد تا نحوه‌ی به اشتراک‌گذاری داده‌های خود را کنترل کنند، اما در این حالت، گزینه‌های تنظیمات کار نمی‌کند و حتی درصورتی‌که اجازه‌ی این کار به توییتر داده نشده باشد، داده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

توییتر بیان کرد که این مسائل را در ۵ آگوست رفع کرده است، اما همچنان تلاش می‌کند تا مشخص کند که چند کاربر تحت تأثیر قرار گرفته است. کاربران به غیر از تنظیمات خود نیاز به انجام هیچ اقدامی ندارند. توییتر ضمن اظهار تأسف به‌خاطر این اتفاق بیان کرد که در حال انجام اقدامات مناسب است تا مطمئن شود که دیگر مرتکب چنین اشتباهی نمی‌شود.

طی چند ماه اخیر، این دومین بار است که توییتر به اشتراک‌گذاری ناخواسته‌ی داده‌ی کاربر با اشخاص ثالث را پذیرفته است. در ماه مِی این شرکت به کاربران اطلاع داد که یک اشکال در برنامه‌ی توییتر نسخه‌ی iOS منجر به جمع‌آوری اطلاعات مکانی و به‌اشتراک‌گذاری با یک شریک تبلیغاتی می‌شود.

منبع

Related posts

Leave a Comment

نه + بیست =