رونمایی از پروتکل رمزنگاری متن‌باز گوگل

گوگل به‌تازگی از نوع جدیدی از پردازش چند طرفه‌ (MPC) به‌منظور کمک به سازمان‌ها برای همکاری بهتر با مجموعه داده‌های محرمانه رونمایی کرده است. MPC جدید که Private Join and Compute نامیده می‌شود، ابزاری برای تقویت پروتکل رمزنگاری شناخته‌شده به‌عنوان اشتراک مجموعه‌ی خصوصی (PSI) است و به‌صورت متن‌باز منتشر شده است.

این ابزار به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا بدون این‌که هیچ یک از آن‌ها اطلاعاتی درباره‌ی اشخاص موجود در مجموعه داده‌ها به‌دست آورد، به اطلاعات جامعی درباره‌ی یکدیگر دست یابد. با این پروتکل رمزنگاری، سازمان‌ها می‌توانند شناسه‌ها و اطلاعات مرتبط را رمزنگاری کنند و سپس آن‌ها را پیوند دهند؛ بنابراین می‌توانند محاسبات خاصی را در مجموعه داده‌ی هم‌پوشانی انجام دهند و اطلاعات مفیدی از هر دو مجموعه داده جمع‌آوری کنند.

گوگل تشریح کرد که تمام ورودی‌ها (شناسه‌ها و داده‌های مرتبط با آن‌ها) در طول فرآیند به‌طور کامل رمزنگاری‌شده و غیر قابل خواندن باقی می‌ماند. هیچ یک از طرفین داده‌های خام خود را افشا نمی‌کنند، اما می‌توانند بااستفاده از خروجی پردازش‌ها به سوالات خود پاسخ دهند. نتیجه‌ی نهایی تنها چیزی است که رمزگشایی و در قالب آمار جمع‌آوری‌شده به اشتراک گذاشته می‌شود. Private Join and Compute دو روش رمزنگاری اساسی را ترکیب می‌کند که به دو طرف این امکان را می‌دهد تا به‌صور خصوصی مجموعه‌ها را پیوند دهند و شناسه‌های مشترک و رمزنگاری هم‌ریخت را کشف کنند که این کار امکان انجام محاسبات خاص را به‌طور مستقیم روی داده‌ی رمزنگاری‌شده و بدون نیاز به رمزگشایی فراهم می‌کند.

بنابراین، تنها اندازه ی مجموعه‌ی پیوند داده‌شده و آمار مربوط به مقادیر مربوط به آن افشا می‌شود. موارد شخصی با استفاده از کلیدهای تصادفی رمزنگاری می‌شوند و به‌صورت خام در دسترس طرف دیگر یا هر شخص دیگر قرار نمی‌گیرند. گوگل بیان می‌کند که متعهد شده است تا MPC و فناوری‌های رمزنگاری را با ارائه‌ی دسترسی گسترده به فناوری حریم خصوصی، در مسائل موجود در دنیای واقعی اعمال کند. انتظار می‌رود که این فناوری به پیشرفت پژوهش‌ها در زمینه‌هایی که سازمان‌ها را ملزم به همکاری با یکدیگر می‌کند، ازجمله سیاست عمومی، سلامت و درمان و استانداردهای امنیت خودرو کمک کند. Private Join and Compute اطلاعات اشخاص را امن نگه می‌دارد. گوگل امیدوار است که با به اشتراک گذاشتن این فناوری به‌طور گسترده‌تر، موارد استفاده‌ی پردازش امن را توسعه دهد.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

4 × چهار =