توییتر داده‌های مکانی iOS را جمع‌آوری می‌کند و به اشتراک می‌گذارد

توییتر اعلام کرد که یک اشکال در توییتر نسخه‌ی iOS موجب شده است تا بستر میکروبلاگینگ به‌طور ناخواسته داده‌های مکانی را جمع‌آوری کند و آن‌ها را با یک شخص ثالث به اشتراک بگذارد. این شرکت اعلام کرد که جمع‌آوری داده‌ها و به‌اشتراک‌گذاری آن‌ها تنها در شرایط خاصی رخ داده است و بیان کرد که تنها با یکی از شرکای آن‌ها که یک شرکت تبلیغاتی است، به اشتراک گذاشته شده است.

توییتر بیان می‌کند که درصورتی‌که کاربر از بیش از یک حساب تویتتری در iOS استفاده کند و بخواهد از ویژگی مکان دقیق در یک حساب استفاده کند، ممکن است توییتر در زمان استفاده‌ از هر حساب دیگر در همان دستگاه که ویژگی مکان دقیق برای آن فعال نشده است، به‌طور تصادفی داده‌ی مکانی را جمع‌آوری کند.

این بستر اجتماعی همچنین یادآور شد که قصد داشته است تا اطلاعات مکانی را از داده‌های ارسال‌شده به یک شریک مورد اطمینان در طول یک فرآیند تبلیغاتی حذف کند، اما این اتفاق رخ نداد. خبر خوب این است که اقدامات فنی که توییتر برای «fuzz» داده‌های به‌اشتراک‌گذاری‌شده انجام داده موجب شده است تا شریک آن اطلاعات مکانی نه چندان دقیقی مانند کد پستی یا شهر را دریافت کند.

توییتر یادآور می‌شود که نمی‌توان از داده‌ی مکانی برای شناسایی آدرس یک کاربر استفاده کرد یا حرکات آن را زیرنظر قرار داد. هیچ شناسه‌ی‌ حساب منحصر به فردی به اشتراک گذاشته نشده است، به این معنا که هویت‌های کاربران در توییتر در معرض خطر قرار نگرفته است. این موضوع برای افرادی که از توییتر iOS استفاده می‌کنند و به‌طور ناخواسته اطلاعات مکانی آن‌ها جمع‌آوری می‌شود به این معنا است که توییتر اطلاعات آن‌ها را با یک شریک تبلیغاتی مورد اطمینان خود به اشتراک می‌گذارد. به‌گفته‌ی توییتر شریک تبلیغاتی آن، اطلاعات را نگه‌داری نکرده و تنها برای یک مدت‌زمان کوتاه در سیستم‌های خود ذخیره کرده است که پس از آن مدت کوتاه طبق روال عادی حذف شده است.

این شبکه‌ی اجتماعی بیان می‌کند که این مسأله را رفع کرده و به همه‌ی کسانی که تحت تأثیر آن قرار گرفته بودند، اطلاع داده است. بااین‌حال، این شرکت هیچ اطلاعاتی درباره‌ی تعداد کاربران آسیب‌دیده ارائه نداده است و اعلام نکرده است که از چه زمانی این داده‌ها را با شریک خود به اشتراک گذاشته است. توییتر از کاربران می‌خواهد تا تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنند تا مطمئن شوند که تنها آن‌ها می‌توانند اطلاعات خود را با توییتر به اشتراک بگذارند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment