ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی‌هایی را که مشکل ایجاد می‌کند، به‌طور خودکار حذف خواهد کرد

بسیاری از کاربران قبل از نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز نگران آن هستند که این کار موجب خرابی سیستم آن‌ها نشود. مایکروسافت این مسأله را با اضافه کردن یک اقدام ایمنی رفع کرده است که در صورتی‌که ویندوز ۱۰ مشکلی را در زمان راه‌اندازی شناسایی کند، به‌طور خودکار به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اشکال‌دار نصب‌شده در سیستم کاربر را حذف می‌کند.

در سند جدیدی که مایکروسافت پس از وصله‌ی روز سه‌شنبه منتشر کرده، بیان شده است که همان‌طور که ویندوز به‌روزرسانی‌ها را به‌طور خودکار نصب می‌کند تا دستگاه کاربر را امن کند و با حداکثر کارایی و بهره‌وری کار کند، فرآیند خودکار دیگری را نیز اجرا می‌کند تا به‌روزرسانی‌های اشکال‌دار را حذف کند. در صورتی‌که هشداری در دستگاه کاربر نمایش داده شود، به این معنا است که ویندوز ۱۰ به تازگی یک مشکل در زمان راه‌اندازی شناسایی کرده و به‌روزرسانی‌هایی را که به‌تازگی نصب شده‌اند، به‌طور خودکار حذف کرده است تا دستگاه کاربر را بازیابی کند.

علاوه‌ بر آن، در صورتی‌که چنین مشکلی اتفاق بیفتد، ویندوز ۱۰ به‌طور خودکار نصب به‌روزرسانی‌های اشکال‌دار را برای ۳۰ روز آینده مسدود می‌کند تا اطمینان حاصل کند که سیستم کاربر می‌تواند راه‌اندازی شود و به خوبی کار کند. مایکروسافت و شرکای آن نیز می‌توانند این مسأله را بررسی کنند و قبل از تحویل مجدد به‌روزرسانی به کاربر آن را رفع کنند. مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۰ که معتقدند به‌روزرسانی‌های درخواست‌شده نباید نصب شود، اجازه می‌دهد تا به‌طور دستی درایور یا به‌روزرسانی را نصب کنند.

با این ‌حال، مایکروسافت یادآور شده است که درصورتی‌که این به‌روزرسانی‌ها مانع از راه‌اندازی درست سیستم کاربر حتی پس از نصب خودکار یا دستی  شوند، ویندوز آن‌ها را حذف می‌کند. مایکروسافت از کاربران ویندوز خواسته است تا بازخوردهای خود را با استفاده از مرکز بازرخورد به‌اشتراک بگذارند تا این شرکت بتواند مسائل را تشخیص دهد و با این به‌روزرسانی‌ها اصلاح کند.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

9 + دو =