شرکت دل پس از نقض امنیتی شبکه‌ی خود، گذرواژه‌ی تمام مشتریان را بازنشانی می‌کند!

 

شرکت چندملیتی فناوری دل در تاریخ ۲۸ نوامبر اعلام کرد که اوایل ماه جاری و زمانی‌که گروهی از نفوذگرهای ناشناخته به شبکه‌ی داخلی آن نفوذ کردند، بازار الکترونیکی آنلاین این شرکت دچار یک رویداد امنیت سایبری شده است. در تاریخ ۹ نوامبر، شرکت دل به‌منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات مشتری، ازجمله نام، آدرس ایمیل و گذرواژه‌ها، فعالیت‌های غیرمجاز در شبکه‌ی خود را شناسایی و متوقف کرد.


به گفته‌ی دل، تحقیقات اولیه نشان می‌دهند که نفوذگرها موفق به استخراج اطلاعات مشتریان نشده‌اند، اما این شرکت به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه، گذرواژه‌ی تمامی مشتریان را بر روی وب‌سایت Dell.com بازنشانی کرده است. شرکت دل هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد چگونگی نفوذ مهاجمان به شبکه‌ی آن یا تعداد حساب‌های کاربری آسیب‌دیده به اشتراک نگذاشته است، اما این شرکت اطمینان می‌دهد که اطلاعات پرداخت و شماره‌های امنیت اجتماعی مورد هدف قرار نگرفته‌اند و این رویداد تأثیری بر محصولات یا خدمات دل نداشته است. 


چنانچه مشتریان به‌منظور خرید هر یک از محصولات شرکت دل یا دسترسی به پشتیبانی آنلاین این شرکت، یک حساب کاربری بر روی وب‌سایت این شرکت ایجاد کرده باشند، آن‌ها نیز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. شرکت دل بلافاصله پس از شناسایی تلاش برای استخراج اطلاعات، اقدامات لازم را اجرا و تحقیقات خود را آغاز کرد. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment