ساعاتی پس از انتشار iOS 12.1، روش جدیدی برای دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون شناسایی شد

ساعاتی پس از انتشار iOS 12.1، روش جدیدی برای دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون شناسایی شد

شنبه, 3 نوامبر, 2018 ساعت 21:04

 

ساعاتی پس از اینکه شرکت اپل iOS 12.1 را منتشر کرد، یک محقق که علاقه‌مند به این حوزه است، یک روش جدید برای دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون شناسایی کرد که از این طریق اطلاعات مخاطبان در یک دستگاه قفل‌شده در اختیار او قرار می‌گیرد. این محقق اسپانیایی در ویدئویی که منتشر کرده، مراحل انجام این کار را نشان داده از روش‌های قبلی که شناسایی کرده بود، ساده‌تر است. در روش جدید این اشکال در ویژگی Group FaceTime وجود دارد که به تازگی در iOS 12.1 منتشر شده و به کاربران اجازه می‌دهد با بیش از یک نفر و تا سقف ۳۲ نفر به تماس ویدئویی بپردازند. 


برخلاف روش‌های قبلی که این محقق برای دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون شناسایی کرده بود، در روش جدید نیازی به فعال بودن ویژگی‌های Siri و VoiceOver  وجود نداشته و اجرای آن بسیار راحت است. مراحل اجرای این روش در ادامه ذکر شده است:

  • با هر شماره‌ای با دستگاه قربانی تماس بگیرید و یا از Siri بخواهید با همان دستگاه تماس بگیرد.
  • به محض اینکه ارتباط تلفنی برقرار شد، در همان صفحه تماس ویدئویی Facetime را آغاز کنید. 
  • اکنون به منوی پایین سمت راست رفته و گزینه‌ی Add Person را انتخاب کنید. 
  • بر روی علامت + کلیک کرده و تمامی مخاطبان آیفون را مشاهده کنید. با استفاده از تاچ سه‌بعدی می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان به دست آورید.

این روش جدید در هرکدام از دستگاه‌های آیفون از نوع iPhone X و iPhone XS که بر روی آن‌ها iOS 12.1 اجرا می‌شود، به‌درستی قابل انجام است.چون هنوز وصله‌ای برای برطرف کردن این اشکال ارائه نشده است، کاربران باید منتظر باشند تا شرکت اپل به‌روزرسانی را منتشر کرده و این اشکال را برطرف کند. این محقق قبلا نیز در iOS 12 و 12.0.1 اشکالات دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون را با بهره‌برداری از ویژگی های Siri و VoiceOver  شناسایی کرده بود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هجده =