شرکت موزیلا به کاربران مرورگر فایرفاکس سرویس VPN ارائه می‌دهد

 

موزیلا و ProtonVPN این گذشته اعلام کردند که با هدف حفظ امنیت کاربران در هنگام مرور در اینترنت با یکدیگر مشارکت خواهند کرد. بنابراین، از تاریخ ۲۴ اکتبر، موزیلا سرویس ProtonVPN را به بخش کوچکی از کاربران فایرفاکس مستقر در آمریکا عرضه خواهد کرد. این شرکت به طور تصادفی کاربران را انتخاب خواهد کرد و به آن‌ها امکان خرید اشتراک ماهانهی شبکه خصوصی مجازی (VPN) را می‌دهد. سرویس VPN در ویندوز، macOS، لینوکس، iOS و Android پشتیبانی می‌شود و می‌تواند به آسانی روشن یا خاموش شود. این اشتراک با استفاده از خدمات پرداخت Stripe و Recurly صورت گرفته و می‌تواند در هر زمان لغو شود.


بخش زیادی از هزینه‌ای که از اشتراک‌ها دریافت می‌شود به موزیلا تعلق داشته و هزینه‌ی عملکردی نیز به ProtonVPN پرداخت می گردد. موزیلا اعلام کرده در این شرایط کاربران می‌توانند از مرورگر فایرفاکس استفاده کرده و از بهترین سرویس VPN نیز بهره ببرند. به گفته‌ی ProtonVPN، کاربران فایرفاکس مزایای اشتراک ProtonVPN Plus را دریافت می‌کنند. کاربران همچنین تضمین بازگشت ۳۰ روزه را دریافت خواهند کرد. مشارکت موزیلا و ProtonVPN بررسی راه‌های جدید برای حفظ امنیت کاربران اینترنت است در حالی که از یک مرورگر متن‌باز و یکی از بهترین سرویس‌های VPN بهره می‌برند. 


خدمات VPN به منظور محافظت کاربران در برابر نظارت و استراق سمع، با رمزنگاری تمام ترافیک اینترنت و مسیریابی آن از طریق سرور امن مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنین خدماتی مانع از این می‌شود که هر کسی در شبکه (از جمله ارائه دهنده خدمات اینترنتی) بازدیدهای کاربر و عملیات او را ردیابی کند. با این حال، هنگام استفاده از سرویس VPN، کاربر به ارائه‌دهنده‌ی این سرویس بسیار اعتماد می‌کند چرا که این امر به ایمنی تکنولوژی و تعهد آن شرکت برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران بستگی دارد. بنابراین، قبل از انتخاب ProtonVPN برای مشارکت، موزیلا سرویس این شرکت را ارزیابی و در ادامه تایید کرد. موزیلا معماری سیستم، زیرساخت‌ها و سیاست‌های ورود به سیستم را بررسی کرده و حتی نگاهی به رمزنگاری استفاده‌شده برای رمزنگاری ترافیک کاربر نیز داشته است.

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment