دور زدن صفحه‌ی قفل در iPhone XS و نمایش مخاطبان و تصاویر

 

علاقه‌مندان به دستگاه‌های آیفون، راه‌کار جدیدی را برای دور زدن صفحه‌ی قفل آن شناسایی کرده‌اند. این روش بر روی iPhone XS که بر روی آن iOS 12 اجرا می‌شود، به درستی کار کرده است. فردی با نام Jose Rodriguez که با صفحه‌ی توییتری videosdebarraquito شناخته می‌شود، در گذشته چند روش دور زدن صفحه‌ی قفل آیفون را شناسایی کرده و به تازگی نیز روش جدیدی کشف کرده است.

 

مانند تمامی روش‌های دیگر، در روش جدید نیز برای دور زدن صفحه‌ی قفل به دسترسی فیزیکی به دستگاه قربانی نیاز است. نیازمندی‌های دیگر این روش، فعال بودن Siri و غیرفعال بودن Face ID است. در این روش از Siri خواسته می‌شود تا VoiceOver را فعال کند. این ویژگی برای کسانی است که مشکل بینایی دارند و می‌توانند برای دسترسی به دستگاه آیفون از آن استفاده کنند. در این ویژگی کاربر با داشتن محتوای صفحه و از طریق برخی دکمه‌های برای خواندن آن‌ها، می‌تواند از دستگاه استفاده کند.

 

گام بعدی تماس با دستگاه قفل‌شده است تا آیکون Messages بر روی صفحه نمایش داده شود. زمانی‌که با فشار دادن گزینه‌ی custom، منوی پیام‌ها نمایش داده شد، یک اعلان باید در دستگاه هدف نمایش داده شود. زمانی‌که اعلان نمایش داده می‌شود با دوبار ضربه زدن بر روی صفحه، یک صفحه‌ی سفید نشان داده می‌شود که دارای دکمه‌ها و توابع مخفی است. ویژگی VoiceOver به کاربر اجازه‌ی استفاده از این دکمه‌ها را می‌دهد. با زدن این دکمه‌ها مهاجم می‌تواند به مخاطبان و تصاویر ذخیره‌شده در دستگاه قربانی دست یابد.

 

به احتمال زیاد اپل قصد داشته این دکمه‌ها را در حالی که آیفون قفل شده است، مخفی کند، اما به نظر می‌رسد که در سیستم VoiceOver هنوز قابل مشاهده و استفاده هستند. این فرد اعلام کرده این روش بر روی iOS 12.1 بتا نیز به خوبی کار کرده است. هرچند در روش‌های قبلی دور زدن صفحه‌ی قفل، تغییراتی در سمت سرور اپل انجام می‌شد ولی در روش جدید نیاز است تا سیستم عامل iOS به‌روزرسانی شود. این فرد ویدئوی دیگری منتشر کرده و نشان داده دکمه‌های مخفی با دستور دادن به Siri برای ایجاد یادداشت و فعال کردن ویژگی VoiceOver  قابل مشاهده هستند و نیازی به تماس و یا ارسال پیام به دستگاه هدف وجود ندارد.

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

چهار × یک =