جیلبریک iOS 12 توسط گروه نفوذ چینیِ Pangu

 

یک گروه نفوذ چینی با نام Pangu  کاربارن اپل را غافل‌گیر کرده و یک روز پس از انتشار iPhone XS نسخه‌ی iOS 12 را جیلبریک کرده است. این گروه نفوذ برای مدت ولانی فعالیتی نداشته و آخرین فعالیت آن‌ها مربوط به جیلبریک کردن iOS 9 در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است. جیلبریک کردن فرآیندی است که در آن محدودیت‌ها بر روی دستگاه اپل حذف شده و کاربر می‌تواند برنامه‌های شخص ثالث که اپل امضاء نکرده را نصب کند.


یک محقق امنیتی با توییت‌هایی که منتشر کرده نشان داده که بر روی این دستگاه با تراشه‌ی A12 Bionic  نفوذگران توانسته‌اند iOS 12 را جیلبریک کنند. جیلبریک کردن با دور زدن پیاده‌سازی راه‌کار PAC  بر روی این تراشه‌ها صورت گرفته است. همچنین به این دلیل که سخت‌افزار  iPhone XS با iPhone XS Max مشابهت زیادی دارند، جلیبریک iOS 12 ممکن است بر روی این دستگاه نیز به درستی کار کند.


هرچند گروه نفوذ Pangu  هنوز اطلاعیه‌ای در خصوص جیلبریک کردن iOS 12 منتشر نکرده است و مشخص نشده آیا جیلبریک به‌طور عمومی منتشر خواهد شد یا خیر. در صورت جیلبریک کردن دستگاه خودتان، باید به این نکته توجه داشته باشید که توافق‌نامه‌های اپل را نقض کرده و دستگاه را در معرض بروز آسیب‌پذیری و نصب بدافزارهای مختلف قرار می‌دهید. 

 

منبع
 

پست‌های مشابه

Leave a Comment

نوزده − 7 =