توییتر فرآیندهای جدیدی را برای مبارزه با هرزنامه‌ها و بات‌ها ارائه می‌دهد

 

این هفته توییتر جزئیات مربوط به فرآیندهای جدید طراحی شده برای جلوگیری از برنامه‌های مخرب خودکار و هرزنامه‌ها را همراه با داده‌های مربوط به تاثیرات مثبت اقدامات انجام شده در دوره‌ی گذشته به اشتراک گذاشت. با این‌که هرزنامه‌ها و بات‌ها در توییتر بسیار مشکل‌ساز هستند، اما این رسانه‌ی اجتماعی می‌گوید که برای کمک به مبارزه با این‌گونه مسائل، سیستم‌های جدیدی را ارائه کره است. این شرکت ادعا می‌کند که در ماه گذشته، هر هفته با بیش از ۹٫۹ میلیون حساب کاربری هرزنامه به چالش کشیده شده است. این تعداد در ماه دسامبر سال گذشته، ۶٫۴ میلیون مورد بوده است.


توییتر اعلام کرده است که در حال حاضر و در مقایسه با سال ۲۰۱۷ میلادی، حساب‌های هرزنامه‌ را به‌میزان ۲۱۴ درصد بیشتر حذف می‌کند. همچنین ادعا می‌کند که تغییرات اخیر، موجب کاهش قابل‌توجهی در گزارش‌های هرزنامه‌ی ارائه شده از سوی کاربران شده است. ۲۵ هزار گزارش دریافت شده از سوی کاربران در ماه مارس به ۱۷ هزار گزارش در ماه مه کاهش یافته است. این شرکت همچنین گزارش داد که در چهار ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۱۴۲ هزار برنامه را متوقف کرده است که بیش از نیمی از آن‌ها در عرض یک هفته یا حتی چند ساعت پس از ثبت‌نام تعطیل شده‌اند.


یکی از اقداماتی که اخیرا توسط توییتر انجام شده است، به‌روزرسانی معیارهای حساب کاربری در کوتاه‌ترین زمان می‌باشد. حساب‌های هرزنامه و بات‌ها اغلب حساب‌های دیگر را به‌صورت توده‌ای دنبال می‌کنند که این نوع رفتار باید به‌سرعت توسط سیستم‌های توییتر از بین رود. با این حال، این شرکت تصمیم دارد تا زمانی‌که این چالش برطرف شود، حساب‎های کاربری مشکوکی را که بر روی حالت read-only تنظیم شده‌اند، حذف نماید.


این شرکت همچنین تغییراتی را در روند ثبت‌نام خود اعمال کرده است تا ثبت حساب‌های هرزنامه سخت‌تر شود. این تغییرات شامل نیاز به حساب‌های جدید برای تأیید آدرس ایمیل یا شماره‌ی تلفن همراه است. حساب‌های موجود نیز برای اطمینان از این موضوع که با استفاده از روش‌های خودکار ایجاد نشده‌اند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.


در نهایت، توییتر می‌گوید که سیستم‌های تشخیص رفتار مخرب خود را با تست‌هایی که شامل یک reCAPTCHA بوده و یا به درخواست بازنشانی رمز عبور پاسخ می‌دهند، گسترش داده است. پرونده‌های پیچیده‌تر نیز برای بررسی بیشتر، به کارکنان توییتر ارسال می‌شوند. همچنین توییتر این هفته اعلام کرد که کاربران می‌توانند یک کلید امنیتی USB را به‌عنوان بخشی از فرآیند احراز هویت دو عاملی پیکربندی کنند. در تاریخ ۲۱ ژوئن، توییتر اعلام کرده بود که توافق‌نامه‌ای را با Smyte، که متخصص در مسائل امنیتی و هرزنامه است، امضاء کرده است. این غول رسانه‌ی اجتماعی امیدوار است که با همکاری Smyte، سلامت مکالمه را در توییتر بهبود بخشد.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

16 − 15 =