سرویس مرور امن به‌صورت پیش‌فرض در اندروید فعال می‌شود

 

گوگل با فعال کردن سرویس مرور امن در WebView به صورت پیش فرض، گام دیگری را برای محافظت از کاربران اندرویدی برداشته است. سرویس مرور امن گوگل که در سال ۲۰۰۷ میلادی راه اندازی شد، به عنوان یک لایه ی اضافی محافظتی در برابر حملات فیشینگ و بدافزارها طراحی شده و درحال حاضر، برای تمام کاربران در سراسر جهان در دسترس است. به گفته ی گوگل، این فناوری به حفاظت از سه میلیارد دستگاه می پردازد.


گوگل در طول چند سال گذشته، پیشرفت‌های متعددی را در سرویس مرور امن ایجاد کرده و این فناوری را در دسترس کاربران اندروید و سیستم عامل مک قرار داده است. این سرویس، محافظت در برابر نرم‌افزارهای ناخواسته در هر دو بستر دسکتاپ و تلفن‌همراه را شامل می‌شود. اکنون گوگل اعلام کرده است که مرور امن به‌طور پیش‌فرض در WebView فعال می‌شود. این تغییر با انتشار نسخه‌ی ۶۶ از WebView در ماه جاری عملی خواهد شد.


در دسترس بودن مرور امن در WebView به این معنی است که تمام برنامه‌های اندرویدی که از این بستر استفاده می‌کنند، مزایای امنیتی جدیدی را برای کاربران خود ارائه خواهند کرد. گوگل از زمان انتشار اندروید ۸ (رابط برنامه‌نویسی سطح ۲۶) سرویس مرور امن را در WebView در دسترس قرار داده است و توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌منظور محافظت از کاربران خود در برابر تهدیدات اینترنتی، از مزایای فناوری‌هایی مانند کروم بر روی اندروید استفاده کنند.


پس از اعمال این تغییر جدید، تمام برنامه‌هایی که از WebWiew استفاده می‌کنند، هنگام راه‌اندازی مرور امن یک هشدار و خطای شبکه دریافت خواهند کرد. رابط‌های برنامه‌نویسی جدید در مرور امن، به‌منظور تغییر و اصلاح این رفتار، ساخت رابط برنامه‌نویسی سطح ۲۷ و بالاتر را برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها ممکن خواهند کرد. گوگل جزئیات مربوط به نحوه‌ی سفارشی کردن و کنترل مرور امن را از طریق مستندات API Android ارائه می‌دهد. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند با انجام تست URL توسط مرور امن، این موضوع را بررسی کنند که آیا در برنامه‌های آن‌ها از نسخه‌ی بتای WebView فعلی استفاده می‌شود یا خیر.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment