افزونه‌ی امنیتی مایکروسافت برای مرورگر گوگل کروم

 

شرکت مایکروسافت افزونه ی جدیدی را به نام سیستم دفاعی ویندوز برای محافظت از مرورگر منتشر کرده تا از کاربران مرورگرها در برابر بدافزارها و حملات فیشینگ محافظت کند. گفته می شود این افزونه محافظت های بلادرنگی را ارائه داده و از کاربران مرورگرها در برابر لینک های فیشینگ در ایمیل ها و همچنین دانلود و نصب بدافزار در وب سایت های مخرب محافظت می کند.


به‌طور کلی این افزونه به این صورت عمل می‌کند که در مرورگر کاربر، وب‌سایتی که بازدید شده را با یک سری وب‌سایت‌ها با URL های مخرب مقایسه می‌کند تا مطمئن شود که کاربران به‌طور امن، اینترنت را مرور می‌کنند. بنابراین زمانی‌که کاربر در ایمیل فیشینگ بر روی لینک مخرب کلیک می‌کند و یا به وب‌سایتی می‌رود که احتمال سرقت اطلاعات حساس و یا نصب بدافزار وجود دارد، این افزونه به کاربر هشدار می‌دهد.


مایکروسافت اعلام کرده اگر وب‌سایتی که بازدید می‌کنید از دیدگاه این افزونه در فهرست سایت‌های مخرب قرار داشته باشد، یک صفحه‌ی هشدار قرمز رنگ به شما نمایش داده می‌شود و لینکی ارائه می‌شود که با یک کلیک بر روی آن می‌توانید به یک لینک امن برگردید. فهرست سایت‌های مخرب توسط مایکروسافت به‌روزرسانی می‌شود و بنابراین این افزونه می‌تواند از شما در برابر تهدیدات جدید فیشینگ و بدافزاری محافظت کند.


در این افزونه‌ی کروم، مایکروسافت از فناوری‌‌ها و قابلیت‌های امنیتی موجود در مرورگر اج بهره برده و تجربه‌ی مرور امن‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند. براساس گزارش مقایسه‌ی امنیت مرورگرهای وب در سال ۲۰۱۷ میلادی، مرورگر اج مایکروسافت نسبت به مرورگرهای کروم و فایرفاکس، قابلیت‌های امنیتی بیشتری ارائه می‌دهد. 


در بررسی دقت تشخیص لینک‌های فیشینگ در مرورگرهای مختلف، مرورگر اج مایکروسافت ۹۲٫۳ درصد، مرورگر کروم ۷۴٫۵ و مرورگر فایرفاکس ۶۱٫۱ درصد را کسب کرده‌اند. همچنین مرورگر اج توانسته است ۹۹٫۵ درصد از بدافزارهای مهندسی اجتماعی را مسدود کند در حالی‌که این درصد برای کروم ۸۷٫۵ درصد و برای مرورگر فایرفاکس برابر با ۷۰٫۱ درصد بوده است. این افزونه‌ی جدید مایکروسافت در حال حاضر بر روی فروشگاه وب کروم قابل دسترسی است.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment