ویژگی اعلان گوگل در دستگاه‌های iOS در برنامه‌ی جی‌میل نمایش داده می‌شود

 

گوگل این هفته اعلام کرد که کاربران iOS نیز از این پس می توانند اعلان های گوگل را از طریق برنامه ی کاربردی جی میل دریافت کنند. اعلان های گوگل که برای اولین بار در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی برای قابلیت اعتبارسنجی دو-مرحله ای منتشر شد، به کاربران اجازه می دهد با کلیک بر روی دستگاه تلفن همراه خود، بتوانند ورود به حساب کاربریشان را تایید کنند.


در فرآیند اعتبارسنجی دو-مرحله‌ای معمولا کد ورودی در قالب پیامک برای کاربر ارسال می‌شود و کاربر باید این کد را در صفحه‌ی ورود وارد کند که این مسأله می‌تواند این فرآیند را کمی با تاخیر مواجه کند. اعلان گوگل راه‌حلی است که برای این مسأله ارائه شده و کاربر تنها با یک کلیک، ورود به حساب کاربری خود را تایید می‌کند.


از همان ابتدا این ویژگی برای دستگاه‌های اندروید و iOS منتشر شد ولی در دستگاه‌های iOS لازم بود تا کاربر برای مشاهده‌ی این اعلان‌ها، برنامه‌ی جستجوی گوگل را نصب داشته باشد. سال گذشته گوگل اطلاعات امنیتی بلادرنگی را در مورد ورود به حساب‌های کاربری از قبیل زمان و مکان ورود را اضافه کرد و به کاربران پیشنهاد داد تا به جای پیامک‌های اعتبارسنجی دو-مرحله‌ای، به اعلان‌های گوگل روی بیاورند.


در اکتبر سال گدشته، گوگل در دستگاه‌های G Suite، اعلان گوگل را به‌عنوان یکی از انتخاب‌های اصلی قرار داد و در تمامی دستگاه‌هایی که کاربران تمایل داشتند لایه‌ی امنیتی بیشتری داشته باشند، این ویژگی را ارائه کرد ولی همچنین در دستگاه‌های iOS نیاز بود تا کاربر برنامه‌ی جستجوی گوگل را نصب داشته باشد. در راستای استفاده‌ی هرچه بیشتر کاربران از این ویژگی، اینک گوگل تصمیم گرفته تا این نیازمندی را در دستگاه‌های iOS حذف کند. به گفته‌ی گوگل، کاربرانی که برنامه‌های گوگل و جی‌میل را نصب دارند، از این پس اعلان گوگل را از طریق برنامه‌ی جی‌میل مشاهده خواهند کرد. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

شانزده − 12 =