۶۰۰ دستگاه قدرتمند برای استخراج ارز مجازی، در ایسلند به سرقت رفته است

۶۰۰ دستگاه قدرتمند برای استخراج ارز مجازی، در ایسلند به سرقت رفته است

پنجشنبه, 8 مارس, 2018 ساعت 10:56

 

تقریبا ۶۰۰ دستگاه که برای استخراج ارز مجازی مانند بیت کوین مورد استفاده قرار می گرفتند از یک مرکز داده در ایسلند به سرقت رفته و این حادثه  سرقت بزرگ بیت کوین   نام گرفته است. تاکنون شاهد بودیم که مهاجمان برای بدست آوردن ارز مجازی، بازارهای این ارز را به سرقت می بردند، بدافزارهایی که این ارزها را استخراج می کنند بر روی سیستم قربانی نصب می کردند ولی هم اکنون شاهد هستیم که حرص و طمع آن ها به سطح بالاتری رسیده است.


ارزش دستگاه‌هایی که به سرقت رفته‌اند ۲ میلیون دلار پیش‌بینی می‌شود. از این دستگاه‌ها برای استخراج ارز مجازی مانند بیت‌کوین استفاده می‌شود که ارزش هریک از آن‌ها در حال حاضر برابر با ۱۱۵۰۰ دلار است. سرقت این دستگاه‌ها در بازه‌ی دسامبر تا اوایل ژانویه رخ داده و بزرگ‌ترین سرقت در حوزه‌ی ارزهای مجازی محسوب می‌شود. 


در این سری از سرقت‌ها تقریبا ۶۰۰ کارت گرافیکی، ۱۰۰ پردازنده، ۱۰۰ منبع تغذیه، ۱۰۰ مادربرد و ۱۰۰ حافظه‌ی کامپیوتری به سرقت رفته و هنوز این دستگاه‌ها پیدا نشده است هرچند پلیس ۱۱ نفر را برای بررسی این حادثه بازداشت کرده که یکی از آن‌ها نگهبان این مرکز داده است. 


ایسلند یکی از مناطقی است که در آن مراکز داده‌ی زیادی برای استخراج ارز مجازی دارد. همان‌طور که می‌دانیم استخراج ارز مجازی به انرژی بالایی نیاز دارد و هزینه‌ی زیادی خواهد داشت و هزینه‌ی انرژی در ایسلند ارزان‌تر از مناطق دیگر است. تقریبا ۱۰۰ انرژی که در ایسلند وجود دارد از منابع تجدیدپذیر بدست می‌آید.
 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 12 =