در نقض داده‌ی Equifax بیش از دو میلیون مشتری دیگر نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌اند

 

شرکت Equifax یک شرکت سهامی عام و یک مرکز اعتبارسنجی برای بررسی سابقه بانکی و اعتباری و گزارش دهی به مشتریان در آمریکا است. Equifax روز پنج شنبه اعلام کرد که ۲٫۴ میلیون مشتری آمریکایی دیگر نیز تحت تاثیر نقض داده ی سال گذشته قرار گرفته اند که موجب اعتراض عمومی در کنگره ی آمریکا شده است.


تحقیقات قانونی این شرکت نشان می‌دهد با هویت‌های جدید، در این حمله بیش از  146 میلیون مشتری مورد حمله قرار گرفته و اطلاعات شخصی آن‌ها از جمله نام، تاریخ تولد و شماره‌های امنیت اجتماعی افشاء شده است. 


Equifax اعلام کرده به این مشتریان جدید، قبلا در مورد سرقت اطلاعات آن‌ها اطلاع داده نشده بود چرا که شماره‌ی امنیت اجتماعی آن‌ها که بیشتر مورد توجه نفوذگران بوده است، همراه با اطلاعات گواهی‌نامه‌ی رانندگی آن‌ها به سرقت نرفته است. Equifax اعلام کرد که به این مشتریان اطلاع داده و خدمات نظارت بر سرقت هویت و خدمات اعتباری را ارائه می‌دهد.


این شرکت مستقر در آتلانتا، که اطلاعات مالی مصرف‌کننده را برای کمک به ایجاد اعتبار، رتبه‌بندی می‌کند، اکنون با تحقیقات دولت و همچنین پرونده‌های دعاوی در مورد نقض حقوق بشر مواجه است. در حالی که این نقض داده در تاریخ بزرگ نبوده است ولی به دلیل اطلاعاتی که این شرکت نگهداری می‌کند و حساسیت این داده‌ها در حملات جعل هویت و دیگر عملیات مخرب، آسیبی بزرگ محوب می‌شود.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

4 − دو =