بحث «بی‌طرفی اینترنت» در آمریکا به مراحل نهایی خود رسیده است

 

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) دستور رسمی خود را روز پنج شنبه اعلام کرد و گفت قوانین بی طرفی اینترنت را لغو می کند. اصول اساسی بی طرفی اینترنت این است که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نمی توانند یک مشتری را به دیگری ترجیح دهند. ISP ها معتقدند که اصول اولیه کسب و کار باید به آن ها اجازه دهد که تخفیف های عمده ای را برای مشتریان اصلی خود ارائه دهند.


حامیان نومحافظه کار می‌ترسند که در این کار برای ارائه‌ی نرخ بالا به کاربران کوچک، از آن‌ها شارژ بیشتری گرفته شود و به ناچار نوآوری با نفوذ مشتریان بزرگ با مشکل مواجه شود. عوارض جانبی این می‌تواند باشد که ISP می‌توانند وب‌سایت‌ها را به‌طور موثری مسدود  کنند. اگرچه حکم FCC در حال حاضر رسمی است اما تا ۲۳ آوریل اجرا نخواهد شد. یعنی ۶۰ روز پس از انتشار، به‌طور رسمی می‌تواند اجرایی شود. اداره دادسرای خارجه ایالت نیویورک، درخواست دادرسی  را برای بازنگری قضایی این قانون ارائه داده است. مخالفان ادعا می‌کنند که این قانون جدید، قانون اساسی و قانون ارتباطات سال ۱۹۳۴ را نقض می‌کند.


در عین حال، چندین ایالت در حال برنامه‌ریزی قوانین خود مربوط به بی‌طرفی اینترنت، در سطح دولتی هستند و می‌خواهند به طور موثر به ISP ها بگویند که اگر آن‌ها قوانین جدید FCC را اجرا کنند، مجاز به انجام امور تجاری در ایالت‌هایشان نخواهند بود. گزارش استفاده‌کنندگان از اینترنت در آمریکا نشان می‌دهد بیش از ۱۰۰۰ آمریکایی در سال ۲۰۱۷ از قوانین بی‌طرفی اینترنت حمایت می‌کنند. در این گزارش آمده است: «یکی از یافته‌های اصلی، این بود که اکثر آمریکایی ها (۵۷ درصد) از قوانین بی‌طرفی اینترنت حمایت می‌کنند که ISP ها را از مسدود کردن یا تبعیض علیه محتوای قانونمند در اینترنت منع می‌کند.» فقط ۱۶٪ با قوانین موجود مخالف بودند. 


FCC در طول دوره‌ای که برای لغو قانون بی‌طرفی اینترنت در نظر گرفته شده بود، میلیون‌ها نظر دریافت کرد. در این روند منتقدان نیز نظرات خود را اعلام کردند. در یک بازه‌ی زمانی، وب سایت FCC از حالت برخط خارج شد و به احتمال زیاد یا تعداد نظرات ارسال‌شده زیاد بوده و یا یک حمله غیرمجاز DDoS اتفاق افتاده بود. با این حال، فعالان بی‌طرفی اینترنت، ادعا کردند که وب‌سایت FCC را هدف حمله قرار دادند. آمریكا وارد مرحله نهایی بحث‌های مربوط به  بی‌طرفی اینترنت شده است اما ۶۰ روز آینده مشخص می‌شود که در این زمینه موفق می‌شود یا خیر.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

شانزده + سه =