دولت سنگاپور برای تقویت امنیت سایبری خود، از نفوذگران کمک گرفته است

 

صدها نفر از نفوذگران، وزارت دفاع سنگاپور را هدف قرار داده اند اما حملات به دعوت دولت در یک تلاش غیرمعمول برای تقویت امنیت سایبری بوده است. مقامات این کشور اعلام کردند مبلغ ۱۴۷۵۰ دلار پول نقد به یکی از بهترین نفوذگران کلاه سفید پرداخت کرده اند و آن ها به دنبال آسیب پذیری و نفوذ به شبکه ی دفاعی این کشور هستند.


این برنامه که از اواسط ماه ژانویه تا اوایل ماه فوریه اجرا شد، پس از آن انجام شد که سال گذشته نقض داده‌ی خجالت‌آوری در این بخش از سنگاپور رخ داد و نشان داده شده بود که نفوذگران اطلاعات شخصی ۸۵۰ نیروی نظامی و سایر کارمندان از یک پورتال وزارت دفاع را به سرقت برده‌اند. 


این عملیات با همکاری بستر HackerOne اجرا شد. این بستر، متخصص هماهنگی برنامه‌های پاداش در ازای اشکال است که نفوذگران برای گزارش آسیب‌پذیری و ضعف در سیستم‌های کامپیوتری از شرکت‌های مختلف پاداش می‌گیرند. به یکی از مشهورترین نفوذگران در این برنامه،  ۵ هزار دلار پاداش داده شد.


به گزارش وزارت دفاع، در مجموع ۹۷ مورد گزارش آسیب‌پذیری از ۳۴ شرکت‌کننده در طول برنامه ارائه شده است که ۳۵ گزارش معتبر هستند. دیوید کوه، رئیس سایبر امنیتی وزارت دفاع سنگاپور، از این پروژه قدردانی کرده و گفت: «سیستم‌های ما اکنون امن‌تر هستند.» در حالی که سنگاپور دارای برخی از پیشرفته‌ترین سلاح‌ها در منطقه است ولی با این حال در دنیای سایبری و در بخش دفاعی خود احساس خطر کرده و این برنامه را راه‌اندازی کرده است.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

پانزده − نه =