شرکت اینتل در چند مدل پردازنده‌ی دیگر نیز، آسیب‌پذیری Spectre را وصله کرد

 

شرکت اینتل اوایل ماه قبل برای تراشه های Skylake وصله هایی را برای آسیب پذیری Spectre منتشر کرده بود و اینک در پردازنده های بیشتری این آسیب پذیری را وصله کرده است. در انتشار جدید، وصله هایی برای پردازنده های  Skylake-X، Kaby Lake و Coffee Lake و همچنین برای تراشه های مراکز داده مانند Xeon Scalable و Xeon D ارائه شده است.


شرکت اینتل همچنین اعلام کرد با شرکت‌های دیگر در به‌روزرسانی ثابت‌افزارها و وصله‌ی این آسیب‌پذیری همکاری می‌کند و به احتمال زیاد بار دیگر که دستگاه خود را به‌روزرسانی می‌کنید، این آسیب‌پذیری برطرف شده باشد. اینتل مدعی شده برای پردازنده‌های Skylake در این سری از به‌روزرسانی‌ها، وصله‌های بیشتری را منتشر کرده است.


اینتل در ماه ژانویه به‌روزرسانی‌های امنیتی برای آسیب‌پذیری‌های Meltdown و Spectre را منتشر کرد و تولیدکنندگان دستگاه‌ها، آن‌ها را در به‌روزرسانی سیستم عامل خود منتشر کردند که این عملیات در همان ماه، پس از افشای عمومی صورت گرفت. با این حال، این شرکت متوجه شد که وصله‌ی آسیب‌پذیریSpectrum  باعث راه‌اندازی مجدد غیرمنتظره در پردازنده‌های اینتل می‌شود و در نهایت تصمیم گرفت تا به‌روزرسانی کامل را تا زمانی که علت مشکل پیدا و ثابت شود، لغو کند. 


در اوایل ماه فوریه، اینتل در نهایت نسخه‌های به‌روزشده Spectre  را منتشر کرد اما این وصله‌ها فقط مخصوص پردازنده‌های Skylake بودند. به طور معمول نباید خیلی طول بکشد تا دستگاه‌های سازنده، نسخه‌های جدید سیستم عامل را که شامل وصله‌های امروز هستند، منتشر کنند و توصیه می‌شود که آن‌ها را در اسرع وقت دانلود و نصب کنید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی در امان باشید.
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment