شرکت گوگل در حال خریداری یک بستر مدیریتیِ اینترنت اشیاء است

 

گوگل می خواهد مشارکت خود در حوزه ی اینترنت اشیاء را افزایش دهد و از این رو در حال خریداری یک بستر مدیریت اینترنت اشیاء با نام Xively است که یکی از بخش های شرکت LogMeIn محسوب می شود. بستر Xively به صنایع مختلف در هر زمینه ای که باشند کمک می کند تا وارد دنیای فناوری اینترنت اشیاء شوند و دستگاه های متصل خود را برای استفاده ی طولانی مدت و سالیان سال توسعه دهند. در این بستر همچنین ابزارهای کسب و کار مانند Salesforce نیز یکپارچه شده است.


شرکت LogMeIn بستر Xively را در سال ۲۰۱۱ میلادی به قیمت ۱۱ میلیون دلار خریداری کرد و اینک قصد دارد این بستر را به قیمت ۵۰ میلیون دلار به شرکت گوگل بفروشد. انتظار می‌رود گوگل با خرید این بستر، زمانی که مشتریانش می‌خواهند دستگاه‌های اینترنت اشیاء را توسعه دهند را کاهش دهد و این فرآیند را تسریع بخشد. 


گوگل می‌گوید همان‌طور که تخمین زده شده تا سال ۲۰۲۰ میلادی، تقریبا ۲۰ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت وجود خواهد داشت و هر بستر اینترنت اشیاء باید بتواند از قابلیت‌های تحلیل داده و ذخیره‌سازی در بستر ابر بهره‌مند شود. گوگل در حال حاضر با استفاده از سرویس ابر خود، بستر اینترنت اشیاء آماده کرده و ارائه می‌دهد ولی انتظار می‌رود با خرید این بستر مدیریتی، این فرآیند تکمیل شود.


گوگل اعلام کرده در نهایت دستگاه‌ها خواهند توانست از بخش‌های مختلف جهان، به‌طور مناسب و امن به اینترنت متصل شوند. این بستر مدیریتی در کنار سرویس‌های امنیتی و ابر گوگل تکمیل خواهد شد و از قابلیت‌های تحلیل داده و یادگیری ماشین که در حال حاضر، گوگل از آن بهره‌مند است، استفاده خواهد کرد.

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment