ویژگی جدید امنیتی در فیس‌بوک، در تشخیص ایمیل‌های فیشینگ به کاربران کمک می‌کند

ویژگی جدید امنیتی در فیس‌بوک، در تشخیص ایمیل‌های فیشینگ به کاربران کمک می‌کند

یکشنبه, ۱۰ دی, ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱

 

شبکه ی اجتماعی فیس بوک ویژگی جدید امنیتی ارائه داده که با استفاده از آن از جعل شناسه و حملات ناشی از آن جلوگیری می شود. گفته می شود اگر کاربران ایمیلی دریافت کردند که ادعا شده بود از طرف فیس بوک ارسال شده، می توانند از بخش حریم خصوصی و امنیت آخرین ایمیل هایی که فیس بوک برایشان ارسال کرده را مشاهده کرده و از اعتبار ایمیل دریافتی مطمئن شوند.


اگر ایمیل مورد نظر در فهرست ارائه شده توسط فیس‌بوک وجود نداشت، کاربر باید بداند که این ایمیل جعلی بوده و باید آن را حذف کند. در اطلاعیه‌ای که توسط فیس‌بوک منتشر شده می‌خوانیم: «دامنه‌ی Facebookmail.com یکی از معمول‌ترین دامنه‌هایی است که ما با استفاده از آن به شما در خصوص ورودهای مشکوک به حساب کاربری و یا تغییر پسورد هشدار و اعلان می‌دهیم. اگر شما از صحت ایمیلی که دریافت می‌کنید اطمینان ندارید، می‌توانید به تنظیمات و بخش امنیتی فیس‌بوک مراجعه کرده و ایمیل‌های امنیتی که فیس‌بوک برای شما ارسال کرده را مشاهده کنید.»


حتی اگر مهاجمان بتوانند ایمیل‌های ارسالی را به شکل ایمیل ارسالی از سمت فیس‌بوک جعل کنند، این ویژگی جدید فیس‌بوک به کاربران کمک کرده و از حملات فیشینگ جلوگیری می‌کند. مهاجمان از حملات فیشینگ برای بدست آوردن اطلاعات حساس کاربران، دسترسی به پروفایل آن‌ها و اجرای عملیات مخرب دیگر استفاده می‌کنند. حساب‌هایی که آلوده شده‌اند می‌توانند برای توزیع پیام‌های فیشینگ و یا بدافزار مورد استفاده قرار بگیرند. 


کاربرانی که فکر می‌کنند ایمیل‌های فیشینگ با جعل دامنه‌های فیس‌بوک دریافت کرده‌اند، می‌توانند این موضوع را به آدرس ایمیل phish@facebook.com اطلاع دهند. اگر هم احساس می‌کنید حساب فیس‌بوک شما مورد نفوذ قرار گرفته است، می‌توانید به آدرس facebook.com/hacked مراجعه کنید. 
 

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =