مرکز استخراج ارز مجازیِ NiceHash مورد نفوذ قرار گرفت و ۷۰ میلیون دلار به سرقت رفت

 

بیت کوین رکورد زده و در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین از ۱۴۸۰۰ دلار عبور کرده است. این مسأله دلیل کافی برای نفوذگران است تا تمامی تلاش خود را بکنند تا بتوانند این ارز مجازی را به سرقت ببرند. NiceHash بزرگ ترین بازار استخراج ارز مجازی مورد نفوذ قرار گرفته و در زمان نفوذ، نزدیک به ۵۷ میلیون دلار در قالب بیت کوین به سرقت رفته است. شاید برای شما بسیار عجیب باشد که بشنوید ارزش این سرقت در عرض ۲۴ ساعت گذشته به ۷۰ میلیون دلار رسیده است. 


NiceHash یک بازار استخراج ارز مجازی مبتنی بر اَبر است که در سال ۲۰۱۴ میلادی تاسیس شد که به افراد از سراسر جهان، فضای پردازشی خود را اجاره می‌داد تا ارز مجازی استخراج کنند. روز چهارشنیه تعدادی از کاربران NiceHash اعلام کردند که کیف‌ پول بیت‌کوین آن‌ها خالی شده و در ادامه این وب‌سایت سرویس خود را از حالت برخط خارج کرد تا یک سری بررسی‌ها انجام دهد. 


در زمان نگارش این گزارش، این وب‌سایت پیغامی منتشر کرده و هنوز از دسترس خارج است. هنوز در مورد جزئیات این واقعه اطلاعات دقیقی در دست نیست. هرچند در مورد تعداد کیف پول‌هایی که تحت تاثیر قرار گرفته‌اند هنوز خبری منتشر نشده ولی براساس فهرستی که مشتریان ارائه کرده‌اند به نظر می‌رسد ۷۰ میلیون دلار در قالب بیت‌کوین به سرقت رفته است. در پی این حادثه، NiceHash به مشتریان خود توصیه کرد تا پسورد حساب‌های خود را تغییر داده و اگر در سرویس‌های دیگری نیز از این پسوردها استفاده کرده‌اند، برای آن سرویس‌ها نیز پسورد دیگری انتخاب کنند. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment