گوگل به کاربران اندروید در مورد برنامه‌های کاربردی که اطلاعات آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند، هشدار خواهد داد

 

شرکت گوگل گام هایی را برای هشدار به کاربران در مورد برنامه های خطرناک و ناخواسته آغاز کرده است. گوگل قصد دارد به کاربران در مورد برنامه ها و وب سایت هایی که اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری می کنند هشدار دهد. این هشدارها توسط مرور امن گوگل تولید شده و تا چند ماه دیگر قرار است در قالب اعلان هایی در دستگاه های اندرویدی نمایش داده شود.


بیشتر تلاش‌ها بر روی برنامه‌هایی اعمال خواهد شد که به داده‌های حساس کاربران مانند شماره تلفن‌ها و ایمیل‌ها دسترسی دارند و نیاز است که کاربران از فعالیت‌هایی که این برنامه‌های کاربردی انجام می‌دهند مطلع شوند. همچنین گوگل از برنامه‌های کاربردی که داده‌های کاربران را جمع‌آوری و منتقل می‌کنند درخواست کرده تا پیش از اجرای این کارها، توضیح دهند که چگونه از این داده‌ها استفاده کرده و آیا رضایت کاربر را اخذ کرده‌اند یا خیر؟


این هشدارها پس از ژانویه‌ی سال ۲۰۱۸ میلادی در بخش حفاظت از گوگل‌پلی و همچنین وب‌سایت‌هایی که چنین برنامه‌های کاربردی را توزیع می‌کنند، برای دستگاه‌های اندرویدی نمایش داده خواهد شد. افرادی که برنامه‌های کاربردی را تولید کرده‌اند می‌توانند درخواست بازبینی بر روی برنامه‌ی خود را داشته باشند. توسعه‌دهندگان می‌توانند به راهنماهایی که در بخش مرکز کمک برای نرم‌افزارهای ناخواسته ارائه شده، مراجعه کنند. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment