نقض داده در شرکت پی‌پال، نزدیک به ۱٫۶ میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است

 

شرکت بزرگ در حوزه ی تجارت الکترونیک با نام پی پال از یک نقض داده ی بزرگ خبر داد که در شرکت پردازش پرداخت که اوایل امسال توسط پی پال خریداری شده رخ داده و اطلاعات شخصی نزدیک به ۱٫۶ میلیون مشتری تحت تاثیر قرار گرفته است. پی پال با بررسی در این شرکت جدید با نام TIO Networks متوجه شد یک دسترسی غیرمجاز به شبکه ی این شرکت صورت گرفته که بخش هایی از این شبکه حاوی داده های محرمانه ی مشتریان بوده است.


پی‌پال شرکت TIO Network را در جولای سال ۲۰۱۷ میلادی به قیمت ۲۳۳ میلیون دلار خریداری کرده است. پی‌پال هنوز نمی‌داند این نقض داده کی و چگونه اتفاق افتاده و هنوز هم مشخص نشده اطلاعاتی که تحت تاثیر این نقض قرار گرفته‌اند چه نوع اطلاعاتی هستند ولی تایید کرده که زیرساخت و بسترهای خود پی‌پال تحت تاثیر این حادثه قرار نگرفته است. این نقض داده در جریان یک سری بررسی‌ها برای کشف آسیب‌پذیری در بسترهای پردازش پرداخت کشف شده است.


پی‌پال در حال حاضر تلاش می‌کند به مشتریانی که تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند اطلاع‌رسانی کند. این شرکت همچنین با آژانس Experian همکاری را آغاز کرده تا یک سری سرویس‌های رایگان نظارت بر روی کارت‌های اعتباری به مشتریانی که تحت تاثیر این نقض داده قرار گرفته‌اند ارائه دهد. TIO نیز تا زمانی‌که این ماجرا در مقیاسی وسیع مورد بررسی قرار بگیرد، سرویس‌های خود را به حالت تعلیق در آورده است. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment