گوگل کروم از تزریق کد توسط نرم‌افزارهای شخص ثالث به پردازه‌های خود جلوگیری می‌کند

 

مرورگر وب گوگل کروم به زودی قصد دارد از تزریق کد به پردازه های خود توسط نرم افزارهای شخص ثالث جلوگیری کند. این غول فناوری اعلام کرد این تصمیم در کروم ۶۸ برای نسخه ی ویندوز اجرایی شده و در جولای سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر خواهد شد. قبل از این هم از کروم ۶۶، گوگل به کاربران در مورد اینکه یک نرم افزار کدهایی را داخل پردازه های آن تزریق می کند، هشدار می داد. 


نزدیک به دو سوم از کاربران ویندوز مرورگر کروم، دارای نرم‌افزارهایی از جمله آنتی‌ویروس‌ها و نرم‌افزارهای دسترس‌پذیری هستند که با پردازه‌های مرورگر تعامل می‌کنند. برخی از این نرم‌افزارها برای اطمینان از درستی عملکرد، کدهایی را به مرورگر کرم تزریق می‌کنند و این می‌تواند عملکردهای مرورگر را مختل کند. گوگل کروم قصد دارد همچنین به کاربران اعلام کند که چگونه این نرم‌افزارهای شخص ثالث که مشکل‌ساز هستند را به‌روزرسانی کرده و یا حذف کنند.


از جولای سال ۲۰۱۸ میلادی، گوگل کروم تزریق کد به پردازه‌های خود توسط نرم‌افزارهای ثالث جلوگیری خواهد کرد و این مسدودسازی زمانی انجام خواهد شد که در شروع مجدد مرورگر تاثیری نگذارد. از ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی، که قرار است مرورگر گوگل کروم ۷۲ منتشر شود، گوگل تزریق کد را به‌طور کلی مسدود خواهد کرد. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

5 − سه =