آمریکا یک فرد ایرانی را به نفوذ در شبکه‌ی تلویزیونی HBO متهم کرد

 

وزارت دادگستری آمریکا یک فرد ایرانی به نام بهزاد مصری را به نفوذ به شبکه ی HBO و سرقت قسمت هایی از سریال بازی تاج و تخت متهم کرد. گفته می شود این فرد با ارتش ایران همکاری دارد. دادگاه آمریکا اعلام کرده مصری قبلا به درخواست ارتش به برخی از سیستم های کامپیوتری نفوذ می کرده و در نفوذ به HBO نیز برای جلوگیری از افشای اطلاعات، از این شبکه ۶ میلیون دلار در قالب بیت کوین باج درخواست کرده بود.


مصری در آمریکا به جرم‌هایی از جمله تقلب، سرقت هویت و ۴ مورد کلاه‌برداری کامپیوتری متهم شده است. مصرفی توانسته سیستم چند تن از کارکنان این شبکه که دارای مجوزهای بالایی نیز بوده را آلوده کرده و در نهایت به سرورها و اطلاعات محرمانه و اختصاصی این شبکه دسترسی داشته باشد.


وزارت دادگستری آمریکا ادعا می‌کند مصری از طرف ارتش ایران، قبلا هم حملات سایبری را علیه نرم‌افزارهای هسته‌ای و زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی انجام داده است. دادستان آمریکا نیز تایید کرده که مصری عضو یک گروه امنیتی با نام نفوذگران کلاه سیاه ترک است که قبلا وب‌سایت‌های زیادی متعلق به آمریکا را هدف قرار داده است. گفته‌های حاکی از آن است که نام مستعار مصری در فضای مجازی، Skote Vahshat است.
 

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment