دعوت به همکاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های برق و کامپیوتر در مرکز آپا

دعوت به همکاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های برق و کامپیوتر در مرکز آپا

پنجشنبه, 9 نوامبر, 2017 ساعت 12:43

مدیر مرکز آپا دانشگاه ارومیه خبر داد  دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های برق و کامپیوتر می توانند در مرکز آپا مشغول به کار شوند. دکتر باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار فارس در ارومیه گفت: 20 نفر از دانشجویان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر و برق در این مرکز به صورت تمام وقت و نیمه وقت مشغول به کار هستند و درآمد کسب می کنند؛ هرکسی به این کار علاقه داشته و تخصص اولیه و آشنایی کافی با مفاهیم برنامه نویسی، سیستم عامل و ابزارهای امنیت شبکه سایبری داشته باشد می تواند به این مرکز مراجعه کند، ضمناً حمایت از تیم‌های دانشجویی جزء سیاست‌های ما بوده و دراینجا دانشجویان در ارتباط نزدیک با اساتید و متخصصین هستند و در صورت علاقمند بودن به کارهای علمی و عملی در آپا به فعالیت می‌پردازند.

 

رئیس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه ارومیه تصریح کرد: به دنبال این هستیم که محیطی را ایجاد کنیم که هر روز هفته امکان ملاقات با کارآفرینان و اساتید برای دانشجویان فراهم شود و باید گفت حمایت از دانشجویان سایر رشته‌ها در زمینه کارآفرینی جزو اهداف آپا نیست ولی شامل سیاست‌های کاری به شمار می‌رود.

                                      

وی ابراز کرد: به دانشجویان توصیه می‌کنم از کار و شکست‌ خوردن نترسند، برای 200 نفر از دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه ارومیه نامه الکترونیکی برای همکاری فرستادیم ولی فقط دو نفر به اینجا مراجعه کردند و بقیه دانشجویان از ترس اینکه نتوانند کار کنند و موفق نشوند پاسخی ندادند، ترس از عدم موفقیت مانع فعالیت خیلی از آنها می‌شود، ضمنا در کنار دروس تئوری به صورت عملی کار کرده و تخصص‌های لازم را کسب کنند.

 

باقرزاده گفت: اما در پایان به روسای دانشکده‌ها توصیه می‌کنم که هر دانشکده‌ای دارای ظرفیت‌های درآمدزایی برای دانشجویان و دانشگاه است که باید آنها را شناسایی کرد، برای مثال دانشکده‌های کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی، اقتصاد و غیره می‌توانند با انعقاد قردادهای ارتباط با صنعت میزان درآمد دانشگاه را افزایش داده و علاوه بر کمک مالی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سطح کیفی تحقیقات آنها را نیز ارتقا دهند.

 

جمشید باقرزاده اظهار کرد: طرح‌های ملی و استانی در این مرکز انجام شده یا در حال انجام است و یکی از این طرح‌ها ساخت نمونه آزمایشگاهی شهر هوشمند ارومیه است و در این زمینه سازمان فناوری اطلاعات حمایت خوبی می‌کند. مدیر مرکز آپا دانشگاه ارومیه اعلام کرد: امنیت مسئله‌ای جاری است که باید دائم آن را در نظر داشت، با این‌حال برای بررسی‌های امنیتی فاصله‌های 3 یا 6 یا 12 ماه را توصیه می‌شود، این کار یکی از جنبه‌های پدافند غیرعامل است که به وسیله آن با روش‌های جدید نفوذ مقابله می‌شود.

 

 باقرزاده مطرح کرد: به سازمان فناوری اطلاعات کشور گزارش‌های هفتگی و ماهانه ارسال می‌شود و پروژه قرارداد تحقیقاتی بین دانشگاه و سازمان منعقد شده و بررسی مقاومت و تشخیص حملات سایبری، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی، راه اندازی شبکه اینترنت اشیا و بررسی امنیتی آن از جمله اقدامات این مرکز بوده است. مرکز آپای دانشگاه ارومیه با هدف آگاهی سازی، پشتیبانی و امدادرسانی و با محوریت امنیت اینترنت اشیا راه‌اندازی شده است. لازم به یادآوری است: مرکز آپای دانشگاه ارومیه تنها مرکز تخصصی امنیت اینترنت در استان، در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ تاسیس شده و در این مدت اندک توانسته است کارهای خوبی در زمینه های امنیت اینترنت و راه‌اندازی اینترنت اشیا انجام دهد و تحسین مسئولین استانی و کشوری را برانگیزد.

 

دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که مایل به همکاری با مرکز آپا دانشگاه ارومیه هستند می‌توانند رزومه‌ی خود را به آدرس ایمیل دکتر باقرزاده (j.bagherzadeh@urmia.ac.ir) ارسال کرده و حضوری به مرکز آپا واقع در ارومیه، خیابان شهید بهشتی، پردیس دانشگاه ارومیه، ساختمان مرکز آپا مراجعه نمایند.

3 دیدگاه

    1. دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که مایل به همکاری با مرکز آپا دانشگاه ارومیه هستند می‌توانند رزومه‌ی خود را به آدرس ایمیل دکتر باقرزاده

      (jbagher@yahoo.com )

      .ارسال کرده و حضوری به مرکز آپا واقع در ارومیه، خیابان شهید بهشتی، پردیس دانشگاه ارومیه، ساختمان مرکز آپا مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =