چرا باید در IoT سرمایه گذاری کنیم

  بیایید نگاهی به بیانیه  John Chambers، مدیر عامل پیشین سیسکو بیاندازیم.

« 500 میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۵ به اینترنت متصل خواهند شد.» این جمله به طور خلاصه دامنه دستگاه های متصل به اینترنت در سال های آینده را نشان می دهد. بسیاری از شرکت ها در سال های آینده تجهیزات خود را ارتقا می دهند و دستگاه های هوشمندی را که می توانند به اینترنت متصل شوند نصب می کنند.

عمل کنید و یا شکست بخورید

رقیب شما در حال حاضر فرایند بازرسی خدمات مواد غذایی را در نصف زمان انجام می دهد، و به درخواست های مشتری در کسری از زمان پاسخ می دهد. خرید مواد غذایی با تحویل یک ساعته و انجام بسیاری از کارهای پیشرفته با IoT امکان پذیر است. شما خودتان آماده هستید تا با این پیشرفت ها رقابت کنید؟ جواب نه است. شما در معرض مشکل هستید حتی اگر هنوز متوجه نشده باشید.

کسب و کارهای سراسر جهان در حال حاضر با اتصال دستگاه های خود به اینترنت ازIOT استفاده می کنند تا بینش جدیدی از داده ها را که به آنها در تغییر کمک می کند، ایجاد کنند . وقت آن است که یک استراتژی اینترنت اشیا ایجاد کنید تا کسب و کار شما بتواند به جای مبارزه کردن بالا رود.بنابراین ثانیه ای را هدر ندهید. به یاد آورید زمان در این جهان فناوری، حیاتی است.

از امکانات فناوری اطلاعات موجود خود برای حرکت استفاده کنید

آیا شما برخی از تجهیزات فناوری اطلاعات را در اختیار دارید؟ خوب.با آنها شروع به حرکت کنید.

شما می توانید چند دستگاه دیگر اضافه کنید، آنها را به خدمات ابری وصل کنید و این دستگاه ها را قادر به گفتگو با یکدیگر، کارمندان و مشتریان خود کنید. کسب و کار خود را با استفاده از داده هایی که دستگاه ها با کمک ابزارهای هوش تجاری ایجاد می کنند، تغییر دهید تا به بینش عمیق تری از آنچه که مشتریان و کارکنان شما می خواهند و نیاز دارند داشته باشید.

تغییر کوچک،تاثیر بزرگ

اینترنت اشیا با شناسایی فرایندهایی که بیشتر به شما مربوط می شود، شروع می شود و سپس تغییرات کوچکی را ایجاد می کند که تأثیر زیادی خواهند گذاشت. متصل کردن دستگاه ها به یکدیگر و فعال کردن آنها برای برقراری ارتباط، فرآیندهای اصلی را خودکارمی کند و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و همچنین به صورت هم زمان کارایی نیز بهبود می یابد. چندین بهبود کلیدی می تواند تفاوت زیادی در کل سیستم ایجاد کند. اتصال دستگاه ها و سیستم ها  به شما کمک می کند تا فرایندهای عملیاتی حیاتی را در زمان کمتری انجام دهید. زمان کمی را برای تهیه ی گزارش ها صرف کنید و زمان بیشتری برای ایجاد سرویس ها و محصولات جدید بر اساس بینش ارائه شده توسط دستگاه های هوشمند خود صرف کنید.

الگوها را ببینید

الگوهای در حال ظهوررا تجسم کنید و رفتارها را پیش بینی کنید تا بتوانید روندی را پیش بینی کنید تا به وسیله آن به مشتریان خود آنچه که آنها می خواهند را بدهید، قبل از آنکه آنها حتی بدانند که آن را میخواهند.دستگاه های هوشمند خود را به عنوان منبع داده ای درنظربگیرید که به طور مداوم اطلاعات ارزشمندی را تولید می کند.ابزارها و تکنیک هایی برای کمک به شناسایی الگوها و نتیجه گیری های عملی وجود دارد.

شرکت ها می توانند بازخورد بیشتری را در مورد نحوه استفاده از محصولات و تجهیزات ، جایی که محصولات قرار داده شده اند،چه کسانی ازآنها استفاده می کنند و حتی آنچه که کاربران شما در آینده می خواهند، جمع آوری  کنند.

کسب درآمد بیشتر

اتصال دستگاه ها، داده ها و افراد با یکدیگر سرعت فرایندهای خود را بهبود می بخشد و به شما بینش تازه ای می دهد و فرصت های کسب و کار جدیدی را به وجود می آورد. خودکار سازی فرآیند دستی موجب صرفه جویی در وقت شما برای تمرکز بیشتردرجنبه های مهم کسب وکاربدون به خطر انداختن کیفیت می شود. این خود یک مزیت بزرگ است که IoT  ارائه می دهد. اینترنت اشیا فقط کارایی بیشتری را ارائه نمی دهد. اینترنت اشیا همچنین درب های جدیدی را برای فرصت های تجاری و جریان های در آمد زایی که کسب و کار می تواند به نفع خود تصاحب کند بازمی کند. IOT  دارای پتانسیل تغییر نحوه ارتباط سازمان با مصرف کنندگان است و به نوبه خود کسب و کارها نیاز به دستگاه های جدید و خدماتی دارند که به آنها کمک می کند. بالاتر از همه این ها، اینترنت اشیا همچنین پتانسیل تغییر مدل کلی کسب و کار را برای برخی از کسب و کارها دارد.

بهبود چابکی

بینش داده ها می تواند به شما در پاسخگویی سریع به رقابت، خواسته های مشتریان و شرایط ناپایدار بازار کمک کند. جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات به شما بینش سریع نسبت به یک روند میدهد، بنابراین شما می توانید فعالیت های تولید خود را تغییر دهید، استراتژی خود را تغییر دهید و یا جایگزین هایی را پیدا کنید که هزینه و زمان شما را نجات دهد. اینترنت اشیا به شما کمک می کند زمان کمتری را بلاتکلیف بمانید و زمان بیشتری را صرف کارهای خود کنید. بنابراین اگر شما در حال تلاش برای راه طولانی هستید، باید با آخرین روند و تکنولوژی ها روبرو شوید.

محصولات خود را هوشمند تر کنید

در گذشته، ما با تلفن های خود قادر به برقراری تماس تلفنی بودیم. امروزه از این وسیله کوچک که در جیب خود حمل می کنیم بسیار بیشتر انتظارداریم. بنابراین، در عین حال ممکن است به نظر عجیب و غریب یا غیر ضروری به نظر می رسد که یک فنجان هوشمند داشته باشیم یا یک لامپ از طریق اینترنت روشن شود. این ها اولین پیش بینی ها در دنیای اینترنت اشیا هستند.

بر اساس این اشاره گرها تنها می توان نتیجه گرفت که عدم سرمایه گذاری در IoT یک اشتباه بسیار بزرگ است. بنابراین روند تکنولوژی در صنعت خود را شناسایی کنید، شرکایی را شناسایی کنید که متناسب با نیازهای شما هستند و در موج IoT قرار گیرید.

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment