کاربران ویندوز ۱۰ کنترل بیشتری بر روی حریم خصوصی خواهند داشت

 

مایکروسافت به کاربران و سازمان های تجاری اطلاع داد که در به روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ خواهند توانست کنترل بیشتری بر روی حریم خصوصی داشته باشند. پس از اینکه مایکروسافت در ویندوز ۱۰ به دلیل جمع آوری داده های کاربران مورد سرزنش قرار گرفت، این شرکت تصمیم گرفت تا یک سری ویژگی های امنیتی جدید را پیاده سازی کرده و جنجال ها را بخواباند و در این تلاش موفق نیز بوده است.


به روزرسانی ویندوز ۱۰ که اوایل سال جاری منتشر شده بود، ویژگی هایی را به کاربر ارائه می کرد که می توانست بر روی تنظیمات حریم خصوصی و به روزرسانی ها کنترل بیشتری داشته باشد. کاربران همچنین می‌توانستند مشخص کنند که می‌خواهند چه میزان از داده‌های خود را با مایکروسافت به اشتراک بگذارند. در ماه جولای مایکروسافت اعلام کرد کاربران برای اینکه بتوانند به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت کنند، باید تنظیمات مربوط به حریم خصوصی را در سیستم‌های خود بازبینی کنند.


مایکروسافت همچنین شفافیت جمع‌آوری داده‌ها از ویندوز ۱۰ را نیز بهبود داده است. مدیران ویندوز و بخش حفاظت‌های امنیتی مایکروسافت در حال حاصر به دنبال راهی برای بهبود کنترل بر روی داده‌های جمع‌آوری‌شده‌ی کاربران هستند. کاربران از سادگی که در کنترل بر روی حریم خصوصی و داده‌های جمع‌آوری‌شده ایجاد شده است لذت خواهند برد.
در به‌روزرسانی آتی ویندوز ۱۰ که قرار است ۱۷ اکتبر منتشر شود، کاربران به بیانیه‌ی حریم خصوصی به‌طور مستقیم دسترسی داشته و می‌توانند با کلیک بر روی «مطالعه‌ی بیشتر» به بخش تنظیمات خاص برای مکان، تشخیص گفتار، تجارب خاص و تبلیغات در هنگام انتخاب تنظیمات حریم خصوصی خود هدایت شوند. 


علاوه‌ بر این‌ها، کاربران خواهند توانست بر روی اینکه چه برنامه‌های کاربردی به چه اطلاعاتی دسترسی دارند نیز کنترل داشته باشند. شبیه به اعلانی که برای استفاده از اطلاعات مکانی شما هنگام کار با یک برنامه‌ی مبتنی بر مکان نمایش داده می‌شود، زمانی که برنامه‌ای را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید، پنجره‌ی درخواست مجوز نمایش داده می‌شود تا تعیین شود این برنامه به چه قابلیت‌هایی از دستگاه می‌تواند دسترسی داشته باشد. 


این اعلان درخواست مجوز برای برنامه‌هایی نمایش داده می‌شود که پس از دریافت آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ بر روی سیستم نصب شده باشند. با این حال کاربران می‌توانند از بخش استارت- تنظیمات-حریم‌ خصوصی، مجوزها و امتیازات اعطا شده به برنامه‌های قبلی را مشاهده و بازبینی کنند. در این به‌روزرسانی جدید ویژگی دیگری نیز به مشتریانِ سازمانی ارائه شده و به آن‌ها امکان می‌دهد تا داده‌های تشخیصی برای سرویس گوگل آنالتیک را به حداقل برسانند.

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment