دو میلیون از مشتریان شرکت خرده‌فروشی CeX تحت تاثیر نقض داده قرار گرفتند

 

یکی از شرکت های خرده فروشی بزرگ در انگلستان با نام CeX به ۲ میلیون از مشتریان خود اطلاع داد که اطلاعات شخصی آن ها دچار نقض داده شده و توسط نفوذگران قابل دسترسی است. این شرکت اعلام کرده اطلاعاتی که افشا شده حاوی نام، نام خانوادگی، آدرس، آدرس ایمیل و شماره تماس بوده است. 


این شرکت خرده فروشی اعلام کرد احتمال دارد بخش کوچکی از داده های رمزنگاری شده مربوط به گواهی نامه ها منقضیی شده و کارت های اعتباری نیز افشاء شده باشد. اعضای این شرکت در حال بررسی هستند تا مشخص کنند که آیا اطلاعات کارت های پرداخت نیز در معرض خطر قرار گرفته و یا اینکه این اطلاعات بسیار قدیمی بوده و منقضی شده‌اند. 


شرکت CeX همچنین به مشتریانی که تحت تاثیر این نقض داده قرار گرفته‌اند توصیه کرد تا پسورد حساب‌های کاربری خود را تغییر دهند. این شرکت اعلام کرد هرچند پسوردهای کاربران به حالت متن ساده ذخیره‌سازی نشده است ولی به آن‌ها توصیه می‌کنیم اگر پسوردشان به‌قدر کافی پیچیده نیست، آن را تغییر دهند. در مورد جزئات این نقض داده توضیحات بیشتری داده نشده است. 


هرچند به نظر می‌رسد اطلاعات مالی و پرداختی مشتریان امن هستند ولی به مشتریان توصیه می‌شود بسیار محتاط عمل کنند چرا که ممکن است در ادامه از اطلاعات شخصی آن‌ها در پویش‌های فیشینگ بهره‌برداری شده و برای بدست آوردن اطلاعات کارت‌های پرداخت از آن‌ها استفاده شود. 
 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment