حساب‌های پلی‌استیشن در فیس‌بوک و توییتر مورد نفوذ قرار گرفت

 

اواخر روز یک شنبه، حساب  های رسمی پلی استیشن در توییتر و فیس بوک توسط گروه نفوذ OurMine به خطر افتاد، مهاجمان ادعا کرده اند که موفق به دسترسی به پایگاه داده ی PSN شده اند. بازنشانی گذرواژه می تواند یک ایده ی خوب برای حفظ امنیت باشد.


نفوذگرهای OurMine پیام های متعددی را در حساب های رسمی توییتر و فیس بوک پلی استیشن منتشر کرده بودند، که تمامی آن ها احتمالا پس از آن که سونی دوباره به حساب های آسیب دیده دسترسی پیدا کرد، حذف شده اند. یکی از توییت ها که درحال حاضر دیگر قابل دسترسی نیست، تایید کرده بود که هیچ برنامه ای برای افشای جزئیات PSN وجود ندارد.


این گروه در حساب رسمی پلی‌استیشن منتشر کرد: «نه، ما قصد نداریم آن را به اشتراک بگذاریم، ما یک گروه امنیتی هستیم. اگر در پلی‌استیشن کار می‌کنید، لطفا به وب‌گاه ما مراجعه کنید»، و از کارمندان سونی که مسئولیت پلی‌استیشن را برعهده دارند، خواست با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

 

از سوی دیگر، درصورتی‌که واقعا این پایگاه داده به سرقت رفته باشد، OurMine گروهی از نفوذگرهای کلاه سفید است، به این معنی که بیشتر حملات آن‌ها تنها برای برجسته کردن حفره‌های امنیتی در سرویس‌ها و حساب‌های متعلق به افراد یا شرکت‌های قابل توجه رخ می‌دهد.


اخیرا، نفوذگرهای OurMine یک‌بار دیگر بدون به سرقت بردن اطلاعات حساس و با چند توییت که برای ادعای نقض منتشر کرده بودند، موفق به کنترل حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شبکه‌ی HBO شدند. از آن زمان تمامی پیام‌ها حذف شده و HBO دوباره کنترل حساب‌ها را به دست گرفته است.


 

پست‌های مشابه

Leave a Comment

1 × دو =