نفوذگران در کنفرانس DEF CON توانستد به سیستم‌های رأی‌گیری آمریکا در عرض چند دقیقه نفوذ کنند

 

ما در حال حاضر می دانیم که سیستم های رأی گیری آمریکا دارای آسیب پذیری هستند. دولت فدرال آمریکا بارها اعلام کرده بود که دولت روسیه حداقل در ۲۱ ایالت آمریکا به سیستم های رأی گیری نفوذ کرده است. با این حال این مسئله به طور قطعی اثبات نشده بود. 
DEF CON یک کنفرانس امنیتی بسیار قدیمی و معتبر است که در حوزه ی امنیت برگزار می شود. محققان روز جمعه در جریان برگزاری این کنفرانس نشان دادند که سیستم های رأی گیری آمریکا قابل نفوذ هستند. کسانی که علاقه مند این کنفرانس هستند، در ۲۵ مین سال برگزاری آن شاهد بودند که محققان با نفوذ به سیستم های رأی گیری، دسترسی به آن به طور فیزیکی و از راه دور را در ای بِی و مزایده های دولتی به فروش گذاشته بودند.
محققان با ۹۰ دقیقه تلاش توانستند از آسیب‌پذیری‌ها و ضعف‌های امنیتی در سیستم‌های رأی‌گیری بهره‌برداری کرده و به آن دسترسی کامل داشته باشند. محققان امنیتی در توضیحات خود گفتند: «بدون شک سیستم رأی‌گیری آمریکا دارای ضعف و آسیب‌پذیری است. امروز با همکاری جامعه‌ی نفوذگرها توانستیم کشف کنیم که این آسیب‌پذیری‌ها دقیقاً چه هستند.»
او در ادامه‌ی صحبت‌های خود از کشورهایی مانند روسیه، کره‌ی شمالی و ایران به عنوان دشمنان آمریکا یاد کرده که احتمال دارد از این آسیب‌پذیری‌ها بهره‌برداری کرده و به سیستم‌های رأی‌گیری نفوذ کنند. گفته‌ها حاکی از این است که برخی از این سیستم‌ها که به آن‌ها نفوذ شده بود، قدیمی هستند و در انتخابات مورد استفاده نگرفته‌اند. 
در ماه ژوئن مقامات آمریکایی اعلام کردند نفوذگران روسی نه تنها تلاش کردند به سیستم‌های رأی‌گیری آمریکا نفوذ کنند بلکه موفق شدند دست‌کم به ۲۱ سیستم در ایالت‌های مختلف دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آن را به سرقت ببرند. 

 

پست‌های مشابه

Leave a Comment