دولت آمریکا، کره‌ شمالی را به حملات باج‌افزاری WannaCry متهم کرد

 

آمریکا روز دوشنبه رسما دولت کره ی شمالی را به راه اندازی حملات باج افزار WannaCry متهم کرد. حمله ی این باج افزار اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی رخ داد و در ۱۵۰ کشور نزدیک به ۳۰۰ هزار کامپیوتر آلوده شدند. این ادعا قبلا توسط دولت انگلیس نیز مطرح شده است ولی دولت آمریکا همچنان این شک و ظن علیه کره ی شمالی و حمله ی باج افزاری را دنبال می کند.


 تام بوستر، مشاور امنیت ملی آمریکا، این اعلامیه را در وال استریت ژورنال منتشر کرد. او نوشت: «حمله بسیار گسترده بوده و میلیاردها دلار هزینه در پی داشته و کره شمالی مسئولیت مستقیم آن را برعهده دارد. ما به راحتی این ادعا را مطرح نکرده و براساس شواهد صحبت می‌کنیم.» در بین کامپیوترهایی که به این باج‌افزار آلوده شده‌اند، می‌توان سیستم‌های بهداشت ملی انگلیس و شرکت تدارکات آمریکایی فدکس را مشاهده کرد.


بوستر در این اطلاعیه افزود: «کره‌ی شمالی در چند دهه‌ی گذشته به‌طور غیرمستقیم عمل کرده ولی عملیات مربوط به باج‌افزار WannaCry بسیار بی‌پروایانه بوده است.» او اعلام کرد واشنگتن باید با دولت‌ها و کسب وکارهای دیگر برای کاهش حملات سایبری و افزایش هزینه برای مهاجمان همکاری کند. حملات باج‌افزار WannaCry که به سرعت در سراسر جهان پخش شد در اثر یک آسیب‌پذیری در سیستم عامل ویندوز ایکس‌پی و نسخه‌های قدیمی است که مایکروسافت از آن‌ها پشتیبانی نکرده و آن‌ها را وصله نکرده است.

 

منبع

پست‌های مشابه

Leave a Comment

چهار × 3 =